Pełna nazwa: Ludowy Klub Sportowy Wesoła Zadąbrowie
Rok założenia: 1953
Założyciel: Kazimierz Tylipski
Barwy: biało - błękitno - czarne
Kontakt: wesolaz@wp.pl
Zarząd klubu:
Prezes: Wiesław Sait
Członkowie zarządu: Tomasz Andrejko, Piotr Baran
Stadion:
Stroje:
Sukcesy:
- klasa A (2013 - awans z 1. miejsca do V ligi)
- klasa B (1998 - awans do A klasy z 1.miejsca, 2004 - awans do A klasy z 1. miejsca, 2012 - awans do A klasy z 3. miejsca)
- Puchar Wójta Gminy Orły (1. miejsce - 1993, 2009, 2010, 2012, 2013, 2. miejsce - 2004, 2007)
Zasłużeni dla klubu:
- Honorowa Złota Odznaka OZPN: Kazimierz Tylipski, Władysław Nowak, Józef Prymon, Leszek Wróbel
- Honorowa Srebrna Odznaka OZPN: Jan Czerniecki
- Honorowa Brązowa Odznaka OZPN: Robert Tyrawski, Paweł Zięba
- Klubowe odznaczenia: Władysław Sus, Michał Górski, Piotr Błaszczyszyn, Władysław Bereźnicki, Janusz Demski, Jan Czerniecki, Jan Pierożek, Marian Modny, Leszek Rozenbajgier
Trenerzy:
- Leszek Rozenbajgier (2002 - 2005)
- Leon Gilarski (2005)
- Julian Piechota (2006 - 2007)
- Tadeusz Zubrzycki (2007 - 2008)
- Leszek Rozenbajgier (2009 - 2011)
- Rafał Wach (2011 - 2012)
- Mirosław Szot (2012 - 2013)
- Dariusz Dubiel (2013)
- Robert Tyrawski (2014)
- Mirosław Szot (2014)
- Rafał Wach (2014 - 2015)
- Jacek Harłacz (2015)
- Mirosław Szot (2016)
- Wiesław Łesejko (2016)
- Janusz Trojnar (2017)
- Leszek Rozenbajgier (2017 - 2021)
- Dariusz Kędzior (2022 - )
Trofea:
Rekordy Wesołej:
Ogółem:
- Najwięcej punktów w sezonie: 69 (sezon 2012/13)
- Najwięcej strzelonych bramek w sezonie: 116 (sezon 2012/13)
- Najdłuższa passa zwycięstw: 10 (28.09.03 - 30.05.04)
- Najdłuższa passa bez porażki: 11 (21.09.03 - 30.05.04), 11 (16.09.12 - 21.04.13)
- Najdłuższa passa bez zwycięstwa: 11 (15.08.04 - 31.10.04), 11 (16.10.05- 21.05.06)
- Najdłuższa passa porażek: 8 (02.10.16 - 19.03.17)
- Najwyższe zwycięstwo: 10:1 (dom: 1998, Wesoła - Żurawianka II Żurawica)
- Najwyższa porażka: 1:13 (wyjazd: 05.09.99, Wesoła - Fenix Leszno)
- Najwięcej bramek w jednym meczu: 14 (05.09.99, Fenix Leszno - Wesoła 13:1)
- Najlepszy strzelec w sezonie: 34 gole - Konrad Demski (sezon 2012/13)
U siebie:
- Najdłuższa passa zwycięstw: 6 (05.10.03 - 15.08.04), 6 (15.04.12 - 05.08.12), 6 (23.09.12 - 12.05.13)
- Najdłuższa passa bez porażki: 14 (23.09.12 - 22.09.13)
- Najdłuższa passa bez zwycięstwa: 6 (15.08.04 - 07.11.04), 6 (23.10.05 - 21.05.06)
- Najdłuższa passa porażek: 4 (20.04.08 - 25.05.08)
- Najwyższe zwycięstwo: 10:1 (1998 - Żurawianka II Żurawica)
- Najwyższa porażka: 0:6 (30.03.14 - Start Pruchnik), 0:6 (22.06.14 - Granica Stubno)
- Najwięcej bramek w jednym meczu: 11 (1998, Wesoła - Żurawianka II Żurawica 10:1)
Na wyjeździe:
- Najdłuższa passa zwycięstw: 5 (28.09.03 - 30.05.04)
- Najdłuższa passa bez porażki: 7 (02.09.12 - 28.04.13)
- Najdłuższa passa bez zwycięstwa: 13 (14.08.05 - 20.08.06)
- Najdłuższa passa porażek: 6 (14.09.08 - 17.05.09)
- Najwyższe zwycięstwo: 10:3 (16.09.12 - Unia Fredropol)
- Najwyższa porażka: 1:13 (5.09.99 - Fenix Leszno)
- Najwięcej bramek w jednym meczu: 14 (05.09.99, Fenix Leszno - Wesoła 13:1)
Lista zawodników*:
Bąk Ryszard, Blicharski Leszek, Buczko Łukasz, Chudzik Przemysław, Ferenc Dawid, Ficak Grzegorz, Gierczak Grzegorz, Horoszko Stanisław, Kasiuk Józef, Kumięga Mariusz, Kurek Mateusz, Lonc Kamil, Majcher Kamil, Mazur Jacek, Motowidło Paweł, Niedźwiedź Paweł, Niżnik Roman, Podgórski Janusz, Przybyszek Łukasz, Rogus Mariusz, Stankiewicz Dawid, Szczygieł Rafał, Szpiech Andrzej, Śliwa Zbigniew, Wielgosz Adam, Zieliński Andrzej, Zięba Piotr, Zwierzyński Daniel
Andrejko Łukasz, Andrejko Mateusz, Andrejko Tomasz, Banach Ryszard, Baran Piotr, Barski Michał, Błaszczyszyn Stanisław, Broda Tomasz, Broda Waldemar, Chmiel Dariusz, Chmiel Łukasz, Cielewicz Krystian, Czerniecki Jan, Demski Damian, Demski Paweł, Daraż Antoni, Dybisz Stanisław, Farfał Jarosław, Farfał Tomasz, Fedkiewicz Adam, Figiel Bartłomiej, Fujarowicz Adrian, Fujarowicz Paweł, Gwiżdż Stanisław, Hornecki Władysław, Horoszko Łukasz, Husak Mateusz, Jakobsche Robert, Jaroch Radosław, Jarosz Kamil, Jurkiewicz Konrad, Jurkiewicz Rafał, Kaczmarski Michał, Kawalec Piotr, Kiełtyka Tomasz, Kolanek Krzysztof, Królik Zbigniew, Krupa Leszek, Kucha Piotr, Kuźmiński Wacław, Lech Stanisław, Łoś Kamil, Łysik Kamil, Łysy Mateusz, Majchrowski Jakub, Marut Mieczysław, Mazurkiewicz Adrian, Niemiec Krzysztof, Orłoś Bartosz, Pierożek Damian, Pierożek Grzegorz, Pierożek Jan, Pierożek Janusz, Pierożek Wojciech, Rozenbajgier Sebastian, Ryszka Mirosław, Słowik Mateusz, Smyk Tomasz, Staniec Marek, Szkolnik Aleksander, Szybiak Dawid, Świrk Michał, Teliszewski Nazar, Trojnar Marek, Wąsik Adam, Wielgos Rafał, Zabłocki Sebastian, Zacharuś Bartłomiej, Zieliński Jurek, Zieliński Paweł, Zięba Krzysztof, Zięba Marian, Zięba Paweł, Żelazny Marian, Żyła Michał
Babieczko Andrzej, Babik Wiesław, Banach Stanisław, Bąk Marian, Bereźnicki Stanisław, Bereźnicki Witold, Bereźnicki Władysław, Bilowski Rafał, Błaszczyszyn Piotr, Boratyn Daniel, Cegliński Mateusz, Cwynar Patryk, Czerniecki Łukasz, Czubocha Adam, Delikat Łukasz, Delikat Paweł, Demski Tomasz, Domański Adam, Dziedzic Łukasz, Fedków Artur, Fedków Daniel, Frantyk Włodzimierz, Gałuszka Tomasz, Gancarz Jakub, Gancarz Patryk, Grendus Jacek, Gut Zbigniew, Harłacz Jacek, Jaroch Bartłomiej, Jurkiewicz Paweł, Karkowski Artur, Karuś Łukasz, Karuś Waldemar, Kądziołka Kamil, Krupa Piotr, Kuna Dawid, Lecyk Kamil, Łoś Paweł, Łuc Jacek, Łuc Paweł, Łuków Łukasz, Łysik Dawid, Mątkowski Stanisław, Mirek Bartłomiej, Modny Marian, Mrozek Hubert, Mroziak Wiesław, Niedźwiedź Łukasz, Niedźwiedź Krystian, Niemczak Rafał, Noga Damian, Nowak Bartłomiej, Nowak Władysław, Nykiel Daniel, Orzech Tomasz, Orzech Zbyszek, Owsiak Aleksander, Partyka Bogdan, Pasiński Zbyszek, Patla Piotr, Piasny Rafał, Pirożek Edward, Prymaszko Dominik, Prymon Paweł, Skolarczyk Jan, Skolarczyk Stanisław, Skolarczyk Wiesław, Słowik Kacper, Sobol Arkadiusz, Solski Jarosław, Stefanowski Jarosław, Strójwąs Dariusz, Sus Tomasz, Sus Władysław, Szeremeta Bartosz, Świecarz Rafał, Świdrak Błażej, Świszcz Maciej, Świszcz Krzysztof, Tropak Roman, Turkiewicz Robert, Tymoczko Adrian, Tyrawski Grzegorz, Tyrawski Łukasz, Tyrawski Robert, Wach Rafał, Wilczek Krystian, Wojtowicz Marcin, Wolański Piotr, Wywrot Leszek, Zubrzycki Daniel, Zubrzycki Tadeusz
Bachurski Lucjan, Badowicz Marcin, Bilowski Tomasz, Chynkaliuk Władysław, Czerniecki Piotr, Demski Janusz, Demski Konrad, Demski Krzysztof, Dybisz Patryk, Fedków Dawid, Fedków Tomasz, Fudała Kacper, Gerczak Sebastian, Górski Michał, Górski Krzysztof, Hałys Henryk, Hołub Kamil, Horoszko Grzegorz, Jarosiewicz Marcin, Karaś Maciej, Karbowniczyn Artur, Kasperski Tadeusz,Kiełtyka Krzyszof, Kogut Andrzej, Kokoszka Andrzej, Kraus Grzegorz, Kuryj Mariusz, Marut Patryk, Modny Eugeniusz, Modny Krzysztof, Nowakowski Jacek, Orzech Krzysztof, Pierożek Paweł, Piś Krzysztof, Plęs Janusz, Sawuła Kazimierz, Serkis Sylwester, Spulnik Witold, Szczepanik Piotr, Szywała Andrzej, Szywała Janusz, Trojnar Paweł, Wach Jacek, Zagulak Mateusz, Zieliński Jarosław, Zubrzycki Karol
*(Lista przedstawia zawodników, którzy zaliczyli przynajmniej 1 ligowy występ w barwach seniorów klubu LKS Wesoła Zadąbrowie.)