Brak aktywnych ankiet.

Sezon 2005/06

SEZON 2005/06 - A KLASA, GR. PRZEMYŚL:
Runda jesienna:

Początek sezonu przynosi wiele zmian. Nieoczekiwanie dla wszystkich z funkcji trenera rezygnuje Leszek Rozenbajgier. Przenosi się do ligowego rywala Wesołej - Cresovii Kalników. Wraz z nim do klubu z Kalnikowa przechodzi dwójka doświadczonych zawodników z Zadąbrowia: środkowy pomocnik Robert Tyrawski oraz środkowy obrońca Paweł Zięba. Klub opuszcza również najlepszy strzelec zespołu z poprzedniego sezonu 18-letni pomocnik Łukasz Tyrawski. Zamienia on barwy A-klasowej Wesołej na IV-ligową Żurawiankę Żurawica. Drużynę opuszczają po za tym: Dawid Fedków (kontuzja), Artur Fedków (koniec kariery), Robert Jakobsche (kontuzja), Józef Kasiuk (Pogoń Małkowice), Paweł Demski (koniec kariery), Zbigniew Orzech (koniec kariery), Piotr i Leszek Krupa (wyjazd zagraniczny), Bartosz Orłoś (praca). Przed ciężkim zadaniem scalenia rozpadającej się drużyny staje mieszkaniec Ostrowa k. Radymna Leon Gilarski - nowy trener Wesołej Zadąbrowie. Klub wzmacnia nowy mieszkaniec Zadąbrowia - Paweł Delikat. Wychowanek juniorów Polonii Przemyśl trafia do Wesołej na półroczne wypożyczenie. Do zespołu dołącza również inny mieszkaniec Zadąbrowia - Łukasz Andrejko, wychowanek juniorów JKS-u Jarosław.

Grom Wyszatyce - Wesoła Zadąbrowie 2:0 (2:0); Gradowski, Barszczak;

W pierwszym meczu sezonu doznajemy porażki z mocnym w poprzednim sezonie Gromem Wyszatyce. Graczem meczu zostaje strzelec pierwszej bramki Józef Gradowski. Tymczasem udany start w rozgrywkach A-klasy odnotowuje Pogoń Małkowice, która w spotkaniu derbowym z Trójczycami zwycięża 5:0. Poważnie wzmocniona Cresovia Kalników ulega w Lesznie 0:3, a swoją pierwszą bramkę w IV lidze w barwach Żurawianki Żurawica strzela Łukasz Tyrawski.

Wesoła Zadąbrowie - Fenix Leszno 1:0 (0:0); Zieliński Jarosław;

W drugim spotkaniu rundy wiosennej Wesoła skromnie pokonuje na własnym boisku pogromcę Cresovii - drużynę Fenixa Leszno. Zawodnikiem meczu zostaje strzelec jedynej bramki - Jarek Zieliński. W najciekawszym spotkaniu kolejki Cresovia Kalników wygrywa 2:1 z niespodziewanym liderem - Pogonią Małkowice.

Pogoń Małkowice - Wesoła Zadąbrowie 3:0 (0:0); Solarczyk, Bogonos, Pelc;

Następne spotkanie drużyna Wesołej Zadąbrowie rozgrywa w Małkowicach. Pierwsze derby Gminy Orły w tym sezonie padają łupem zawodników Pogonii, a doskonałe zawody w jej barwach rozgrywa były zawodnik Wesołej Józef Kasiuk. Graczem meczu zostaje jednak strzelec ostatniej bramki dla Pogoni - Marcin Pelc.

Wesoła Zadąbrowie - Korona Trójczyce 1:0 (0:0); Andrejko Ł.;
Wesoła: Szczygieł - Horoszko Ł., Jurkiewicz R. (Fujarowicz), Ryszka, Zięba K. - Delikat, Wach, Prymon (Tyrawski G.), Zieliński J. - Horoszko G., Zieliński J. (Andrejko Ł.)

W kolejnych już derbach gminy Orły tym razem lepsza okazała się Wesoła. Jedynego gola w meczu strzelił Łukasz Andrejko i wybrany został do 11-stki 4. kolejki rozgrywek.

• Dziennik Polski: Gospodarze mogli wygrać wyżej, ale nie wykorzystali wielu dogodnych okazji. Jedyną bramkę na wagę zwycięstwa dla Wesołej zdobył Andrejko, który po wymianie piłek z G. Horoszką uderzył z 16 m nie do obrony.
Cresovia Kalników - Wesoła Zadąbrowie 2:0 (1:0); Borycki, Kolasiński;

W piątej kolejce sezonu Wesoła jedzie do Kalnikowa z zamiarem uzyskania dobrego rezultatu z drużyną prowadzoną przez Leszka Rozenbajgiera. Na boisku pojawiają się również byli zawodnicy Wesołej: R. Tyrawski i P. Zięba przechylając szalę zwycięstwa na swoją stronę. Pierwszy z nich wybrany zostaje zawodnikiem tego spotkania. Drużyna Wesołej z dorobkiem 6 pkt. w pięciu meczach plasuje się w środku ligowej stawki, tuż za drużyną z Kalnikowa. Pozycję lidera w dalszym ciągu okupuje beniaminek z Małkowic.

Fort Jaksmanice - Wesoła Zadąbrowie 2:1 (2:1); Gajda, Paczkowski (kar.) - Delikat;

Następna kolejka to ponowny mecz na wyjeździe, tym razem w Jaksmanicach. Gospodarze wychodzą na prowadzenie w 30. minucie za sprawą Gajdy. Wesoła wyrównuje już 5 minut później, a swoją pierwszą bramkę dla Wesołej strzałem z dystansu zdobywa środkowy pomocnik Paweł Delikat. Radość ze strzelonej bramki nie trwa jednak długo. Już w kolejnej akcji faulowany w polu karnym zostaje zawodnik gospodarzy, a bramkę z 11. metrów zdobywa Paczkowski. Graczem meczu zostaje Karol Kościelny z Fortu. W najciekawszym meczu kolejki Viking Orły zwycięża 7:0 w meczu z Gromem Wyszatyce i dzięki potknięciu Pogoni Małkowice z 13. punktami wskakuje na pozycję lidera.

Wesoła Zadąbrowie - Wiar Krówniki 1:1; Delikat - Janowski;

Mecz na własnym stadionie nie układa się po myśli Wesołej - w 42. minucie Wiar wychodzi na prowadzenie. Wynik spotkania tuż po przerwie ładnym lobem ustala Delikat. Jeden punkt doliczony do dorobku "umacnia" naszą pozycję w dolnej części tabeli.

Instex Hermanowice - Wesoła Zadąbrowie 5:1 (2:1); Jasiewicz (x2), Pająk, Kupiszewski, Gudzelak - Wach;
Wesoła: Figiel - Ryszka, Horoszko Ł., Zieliński J., Zięba K. - Horoszko G., Delikat, Wach, Prymon - Andrejko Ł., Zieliński J.

Porażka z niżej notowanym rywalem spycha drużynę Wesołej na przedostatnią pozycję w tabeli i uświadamia zawodnikom, działaczom i kibicom, że walka o utrzymanie A-klasy w Zadąbrowiu będzie niezwykle ciężka. W meczu na szczycie Viking Orły po bramkach K. Kiełtyki i Kaweckiego wygrywa 2:0 z Pogonią Małkowice i umacnia się na pozycji lidera.

• Dziennik Polski: Wprawdzie jako pierwsi prowadzenie objęli przyjezdni, ale mecz zdecydowanie wygrał Instex. Gospodarze szybko odrobili straty i po dwóch trafieniach Jasiewicza wyszli na prowadzenie.
Wesoła Zadąbrowie - Leśnik Bircza 2:1 (1:1); Jerzy Zieliński, Horoszko G. - Cwian;
Wesoła: Kurek - Jurkiewicz R., Ryszka, Horoszko Ł. (Fujarowicz), Prymon - Horoszko G., Zieliński J., Wach, Delikat - Andrejko Ł., Zieliński J.
  • Dziennik Polski: Gospodarze mimo, że przegrywali 0-1, nie podłamali się i ostatecznie zdołali przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Zawodnikiem meczu zostaje Rafał Wach i jednocześnie trafia do 11-stki kolejki. Największą niespodzianką kolejki jest porażka zawodników Vikinga w derbowym meczu z Koroną Trójczyce.

Motor Grochowce - Wesoła Zadąbrowie 1:1 (0:1); Woźnica - Andrejko Ł.;
Wesoła: Kurek - Ryszka, Zieliński J., Barski, Fujarowicz - Wach, Prymon, Delikat, Horoszko G. - Zieliński J., Andrejko Ł.
  • Dziennik Polski: Goście za sprawą Andrejki wyszli na prowadzenie w 35 min i później bronili tylko wyniku. Czynili to umiejętnie, gdyż Motor stać było tylko na wyrównanie. Inna sprawa, że świetny mecz w barwach Wesołej rozegrał Kurek.

Mateusz Kurek wybrany zostaje zawodnikiem meczu i trafia do 11-stki kolejki. Wysokie aspiracje potwierdza w dalszym ciągu Viking Orły. Tym razem wysoko pokonuje Cresovię, z R. Tyrawskim i P. Ziębą w składzie.

Wesoła Zadąbrowie - Viking Orły 0:3 (0:1); Kawecki, Szelast (x2);
Wesoła: Kurek - Horoszko Ł., Jurkiewicz R. (Barski), Ryszka (Fujarowicz), Zieliński J. - Wach, Delikat, Prymon, Horoszko G. - Andrejko Ł., Zieliński J. (Karaś);
Viking: Lasek - Stelmach, Stec I., T.Kiełtyka (Przytuła), Karpiński- Stec M., Szczepanowicz, Kawecki, Głuszak (Żak) - K.Kiełtyka, Szelast.
Paweł Delikat ustawia piłkę do rzutu wolnego.

Szerzej całe spotkanie opisano na stronie internetowej Vikinga: "W ostatnich tegorocznych Derbach Gminy Orły, obecny Lider Tabeli Viking Orły pokonał w Zadąbrowiu miejscową Wesołą 3:0. Spotkanie to, jak na derby przystało było bardzo zacięte i wyrównane. Gra obu zespołów była  toczona w szybkim tempie. Wydarzenia, jak i postawa zawodników w tym meczu sprawiały iż emocje udzielały się nie tylko zagorzałym fanatykom futbolu, lecz również działaczom obu ekip. Ale po kolei. Mecz rozpoczął się wyśmienicie dla gości, gdyż już po 60 sekundach gry objęli oni prowadzenie. Faulowany tuż przed polem karnym Kurka był Kawecki. Sam poszkodowany zdecydował się na uderzenie z dystansu i zrobił to na tyle skutecznie że piłka kopnięta z ogromną rotacją wylądowała tuż przy słupku bezradnego bramkarza Wesołej. 1:0 dla gości z Orłów. Po tej bramce do bardziej zdecydowanych ataków przystąpiła Wesoła. W 15 minucie gospodarze mieli szansę na wyrównanie. Właśnie wtedy w zamieszaniu podbramkowym na strzał z 7 metrów zdecydowała się Delikat, jednak uderzył w słupek bramki Laska. Chwilę później doskonałą okazję miał Andrejko, który wychodząc na czystą pozycję był faulowany przez obrońcę gości- Stelmacha. Nasz gracz za faul taktyczny słusznie ukarany został żółtą kartką. Tak naprawdę nikt chyba nie miałby pretensji, gdyby sędzia usunął z boiska naszego defensora. Na nasze szczęście tak się jednak nie stało, a piłka po uderzeniu z rzutu wolnego z 16 metrów trafiła w mur obronny Vikinga. W 25 minucie wyśmienitą okazję zmarnował, bardzo aktywny w tym spotkaniu- Wach. Po dośrodkowaniu z lewej flanki, zawodnik Wesołej strzelił nad poprzeczką bramki Vikinga. W 30 minucie sędzia kara naszego stopera- I.Steca żółtą kartką. Sytuacja o tyle kontrowersyjna, że nasz gracz nie dopuścił się w tym momencie żadnego przewinienia. Arbiter dopatrzył się jednak polemiki zawodnika Vikinga z jednym z działaczy Wesołej. Z minuty na minutę mecz robił się coraz bardziej nerwowy. Widać było że obu drużynom zależy na zwycięstwie w tym spotkaniu. Z przebiegu całego widowiska śmiało można stwierdzić że ekipa Wesołej, która wytrwale broni się przed spadkiem toczyła z liderem klasy A wyrównaną walkę. Viking w pierwszej odsłonie gry nie miał praktycznie ani jednej sytuacji bramkowej. Ataki naszej ekipy ograniczały się do wrzutek zarówno z lewej jak i prawej flanki. Co prawda po dośrodkowaniach tych do strzałów głową przeważnie dochodził K.Kiełtyka, jednak uderzenia naszego snajpera nie mogły w żaden sposób zaskoczyć bramkarza miejscowych. Do przerwy 0:1 ze wskazaniem na Wesołą. Druga połowa, podobnie jak pierwsza rozpoczęła się od szybkiego ataku gości. Pięknym zagraniem za linię obrony w 48 minucie popisuję się K.Kiełtyka. Do piłki dopada Szelast, który będąc "oko w oko" z Kurkiem strzela pewnie na 2:0. Przy utracie tej bramki winą można chyba trochę obciążyć goalkeepera Wesołej, który mógł pokusić się o skuteczniejszą interwencję (piłka po strzale Szelasta przeleciała między nogami bramkarza gospodarzy). Po tym golu Viking uspokoił nieco grę w środku pola. Bardzo dobrze na murawie radzili sobie nasi dwaj rozgrywający- Kawecki oraz Szczepanowicz, którzy długo przetrzymywali piłkę i długimi prostopadłymi podaniami uruchamiali naszych skrzydłowych. Wesoła mimo tego że przegrywała już 0:2 nadal walczyła. W 65 minucie pięknie z dystansu uderza Andrejko, ale Lasek po raz kolejny wykazał się swoimi nieprzeciętnymi umiejętnościami parując strzał napastnika Wesołej na rzut rożny. W 68 minucie ma miejsce dziwna, niespotykana sytuacja. Mianowicie, podczas gdy piłka znajdowała się w polu karnym gospodarzy, na płytę boiska wbiegł wspomniany wcześniej działacz Wesołej. Nie było by w tym nic dziwnego, gdyby miał On udzielić pomocy medycznej któremuś z zawodników. Ten jednak wbiegł na boisku w celu uderzenia naszego gracza - I.Steca. Arbiter główny tego spotkania całą sytuację wyjaśnił w sposób najmniej dla nas oczekiwany. Otóż, I.Stec ukarany zostaje drugą żółtą a w konsekwencji czerwoną kartką, zaś inicjator całego zajścia nie ponosi żadnych konsekwencji swojego czynu. To jednak nie koniec popisów mieszkańca Zadąbrowia. W chwili, gdy zawodnicy toczyli zaciętą walkę o każdy centymetr boiska na ławce rezerwowych Vikinga doszło do zamieszek, w których po raz kolejny postacią pierwszoplanową był Prezes Wesołej Zadąbrowie. Rzucił On bowiem w I.Steca butelką wody, a następnie apteczką. Czyn ten również pozostał bez konsekwencji. Wydaje się że w takiej sytuacji sędzia powinien przerwać mecz a całą rywalizację zakończyć przyznaniem walkoweru przeciwko gospodarzowi tych zawodów. Tak się jednak nie stało i mecz był nadal kontynuowany. W 70 minucie, gdy gorąca atmosfera na ławce rezerwowych gości jeszcze dobrze nie opadła, wynik meczu został ustalony. Fatalny błąd popełnia ostatni obrońca Wesołej, który w dziecinny sposób traci futbolówkę na rzecz Szelasta. Nasz fighter w kopii sytuacji sprzed kilkunastu minut uderza mocno, nie do obrony. Piłka odbija się jeszcze od wewnętrznej strony słupka i wpada do bramki bezradnego Kurka. Po tej bramce wiadomo już było że zwycięzca tej rywalizacji może być tylko jeden. Do końca spotkania wynik już nie uległ zmianie. Wesoła walczyła do końca o zdobycie, choćby honorowej bramki, jednak wyborna dyspozycja naszego bramkarza im to uniemożliwiła. Po zaciętym spotkaniu Viking Orły pokonał Wesołą Zadąbrowie 3:0." Graczem meczu wybrano jednak Mirosława Ryszkę z Wesołej, a do 11-stki kolejki trafia Łukasz Horoszko. Robert Tyrawski strzelając dwie bramki ratuje Cresovię od porażki z Bizonem Medyka.

• Dziennik Polski: Goście dość szybko objęli prowadzenie, bo już w 1 min pięknym strzałem z wolnego popisał się Kawecki. Miejscowi nie mogli w tym meczu odczarować bramki rywala, gdyż na przeszkodzie stawały słupek i poprzeczka. Lider okazał się skuteczniejszy i zasłużenie wygrał.
Bizon Medyka - Wesoła Zadąbrowie 4:0 (1:0); Górka B. (x2), Serafin, Kędzior D.;

Mecz z czwartą drużyną ligi Bizonem Medyka kończy się dla naszej drużyny dotkliwą porażką. Zawodnikiem meczu wybrany zostaje strzelec dwóch bramek dla gospodarzy - Bartłomiej Górka. Na tydzień przed końcem rundy jesiennej znajdujemy się w strefie spadkowej, wyprzedzając nieznacznie drużyny z Wyszatyc i Hermanowic. Liderem ligowej tabeli w dalszym ciągu pozostaje Viking Orły.

Wesoła Zadąbrowie - San Ostrów 0:3 (0:1); Buczak (x2); Dudziak;

Ostatni mecz rundy jesiennej to szansa Wesołej na wydostanie się ze strefy spadkowej oraz wyprzedzenie bezpośredniego rywala w walce o utrzymanie - drużynę Sanu Ostrów. Niespodziewanie jednak doznajemy kolejnej porażki. Goście wyszli na prowadzenie już w 10. minucie i nie oddali go aż do końca. Po godzinie gry podwyższyli wynik dwoma trafieniami. Graczem meczu wybrano zawodnika Wesołej Pawła Delikata.

Rundę jesienną kończymy na przedostatnim miejscu z dorobkiem zaledwie 11 pkt., o punkt wyprzedzając drużynę z Hermanowic. Kolejnym dowodem na słabą postawę zespołu jest wynik najlepszych strzelców Wesołej: Ł. Andrejko i P. Delikata - po 2 bramki w 13. spotkaniach. Na czele listy strzelców znajdują się natomiast: Kawecki (11 bramek - Viking), Solarczyk (8 - Pogoń), Serafin (8 - Bizon), Woźnica (8 - Motor). Mistrzem jesieni z dorobkiem 29 pkt. zostaje drużyna Vikinga Orły. Przewaga trzech oczek nad drugą Pogonią Małkowice i czterech punktów nad trzecim Motorem Grochowce zwiastuje interesującą walkę o awans w rundzie wiosennej. Wraz z końcem rundy jesiennej Wesoła Zadąbrowie rozstaje się z dotychczasowym trenerem Leonem Gilarskim. Pod jego wodzą w 13. ligowych spotkaniach drużyna odnosi 3 zwycięstwa, 2 remisy, ponosi 8 porażek, strzelając przy tym 8 bramek, tracąc 27. Drużynę, wraz z końcem wypożyczenia, opuszcza także Paweł Delikat. Klub rozpoczyna poszukiwania trenera, który będzie w stanie wydostać drużynę ze strefy spadkowej.

Runda wiosenna:

Nowym szkoleniowcem Wesołej Zadąbrowie zostaje Julian Piechota, znany w Zadąbrowiu z trenowania bramkarzy Polonii Przemyśl. Nowym zawodnikiem Wesołej zostaje środkowy obrońca Piotr Kawalec, były zawodnik Vikinga Orły.  Tymczasem, byli zawodnicy Wesołej - R. Tyrawski i P. Zięba, po dobrej rundzie w barwach Cresovii Kalników, przenoszą się z Kalnikowa do drużyny wicelidera - Pogoni Małkowice.

Fenix Leszno - Wesoła Zadąbrowie 1:1 (1:0); Orłoś - Horoszko G.;
Wesoła: Kurek - Fujarowicz (Horoszko Ł.), Ryszka, Zieliński J., Kawalec - Prymon, Horoszko G., Wach (Tyrawski G.) - Andrejko, Zieliński J. (Karaś);

Kolejka nr 14 i mecz z Gromem Wyszatyce z powodu złych warunków atmosferycznych zostaje przełożony na dzień 3. maja. Inauguracją rundy wiosennej jest dla zawodników Wesołej pojedynek z Fenixem Leszno. Graczem meczu wybrano zawodnika Fenixa Łukasza Orłosia, a do 11-stki kolejki trafia Grzegorz Horoszko.

• Dziennik Polski: Niżej notowani goście wywożą cenny remis z Leszna. Wprawdzie gospodarze prowadzili już tuż po rozpoczęciu spotkania, ale ta zaliczka okazała się niewystarczająca.
Wesoła Zadąbrowie - Pogoń Małkowice 1:1 (0:0) Tyrawski G. - Tyrawski R.;
Wesoła: Kurek - Ryszka (Barski), Kawalec, Horoszko Ł., Zięba K. - J. Zieliński (Jakobsche), Andrejko Ł. (Karaś), Prymon (Tyrawski G.), Zieliński J. - Horoszko G., Wach;

W następnym spotkaniu podejmujemy na własnym stadionie drużynę wicelidera - Pogoń Małkowice, w składzie z Kasiukiem, Tyrawskim i Ziębą. W 50.minucie Robert Tyrawski wyprowadza zespół gości na prowadzenie. W 60. minucie spotkania na boisko, po dłuższej przerwie spowodowanej kontuzją, powraca R. Jakobsche. W 70.minucie meczu Jerzy Zieliński otrzymuje drugą żółtą kartkę i dodatkowo osłabia swój zespół. Trener decyduje się na zmianę - za Prymona na boisko wchodzi Grzegorz Tyrawski - brat występującego w Pogonii Roberta. W 78. minucie meczu zawodnik gości Grabowski również otrzymuje drugą żółtą kartkę i wyrównuje stan zawodników w obu zespołach. Dwie minuty później Grzegorz Tyrawski z rzutu karnego wyrównuje wynik meczu. Wesoła remisuje z wyżej notowanym zespołem gości, a graczem meczu zostaje Mateusz Kurek. Do 11-stki kolejki trafiają: G. Horoszko (Wesoła) i R. Tyrawski (Pogoń).

Korona Trójczyce - Wesoła Zadąbrowie 5:1 (3:1); Barszczak, Oleszczuk (x2), Kawalec (sam.), Bomba - Horoszko G.;

W kolejnym meczu wysoko przegrywamy z bezpośrednimi rywalem w walce o utrzymanie - Koroną Trójczyce. Graczem meczu zostaje zawodnik gospodarzy Piotr Przyboś. Razem z Instexem Hermanowice i Wiarem Krówniki "zamykamy" ligową tabelę.

Wesoła Zadąbrowie - Cresovia Kalników 0:0;
Wesoła: Kurek - Barski, Horoszko Ł., Jurkiewicz R., Zięba K. - Kawalec, Zieliński J., Prymon, Jurkiewicz P. - Wach, Andrejko Ł.;

W meczu z Cresovią prowadzoną przez L. Rozenbajgiera mamy szansę na zrewanżowanie się za jesienną porażkę. Niestety nie udaje nam się pokonać bramki strzeżonej przez Boryckiego i bezbramkowo remisujemy. Graczem meczu zostaje Krzysztof Zięba. Na boisku po raz pierwszy w barwach Wesołej występuje Paweł Jurkiewicz.

Wesoła Zadąbrowie - Grom Wyszatyce 2:2; Wach, Prymon - Panek, D. Jaroch;

3. maja rozgrywamy zaległy mecz z Gromem Wyszatyce. Niestety, mimo strzelenia dwóch bramek, nie udaje się odnieść zwycięstwa. Po raz kolejny remisujemy, tracąc cenne punkty potrzebne w walce o utrzymanie. Tymczasem bezpośredni rywal w walce o utrzymanie Hermanowice pokonują na własnym boisku 3:2 zespół Bizona Medyka, spychając Wesołą na ostatnie miejsce w tabeli.

Wesoła Zadąbrowie - Fort Jaksmanice 0:3 (0:1); Dacko, Bufon (x2);
Wesoła: Kurek - Ryszka (Jurkiewicz), Zięba K., Kawalec, Fujarowicz - Zieliński J., Prymon (Karaś), Horoszko G., Wach - Zieliński J. (Tyrawski G.), Andrejko Ł.;
  • Nowiny: Outsider trzymał się dzielnie przez prawie 45 minut. Gdy jednak bramkę do szatni zdobył Dacko, miejscowi pękli. Po zmianie stron drużyna Fortu kontrolowała wydarzenia na boisku i podwyższyła rezultat.

Graczem meczu został zawodnik Fortu - Miron Bufon. Na boisku w Trójczycach zaskakująco po raz kolejny wygrywa Instex  i "odskakuje" Wesołej na 4 pkt. w ligowej tabeli.

Wiar Krówniki - Wesoła Zadąbrowie 1:1 (1:0); Janowski - Wach;

Mecz w Krównikach pomiędzy Wesołą a Wiarem jest walką o być albo nie być w A klasie dla obu zespołów. Tuż przed przerwą radość miejscowym kibicom strzałem na 1:0 przynosi Janowski. Wesoła jednak nadal próbuje swojego szczęścia w kontratakach. Jeden z nich, w 61. minucie, wykorzystuje występujący na pozycji napastnika Rafał Wach. Walkę o "6 pkt" kończymy siódmym remisem w sezonie. W innych spotkaniach Pogoń remisuje w Grochowcach, a Viking pewnie wygrywa z Lesznem i odskakuje Małkowicom na 6.pkt.

Wesoła Zadąbrowie - Instex Hermanowice 4:2 (2:1); Horoszko G., Andrejko (x3) - Ciżman, Jasiewicz;
Wesoła: Szczygieł - Horoszko Ł. (Prymon), Kawalec, Ryszka, Zięba K. - Horoszko G., Tyrawski G., Jakobsche, Zieliński - Wach, Andrejko Ł.;

Spotkanie z Instexem jest dla Wesołej meczem o wszystko. Tylko wygrana daje drużynie z Zadąbrowia szanse na utrzymanie. Gospodarze stają na wysokości zadania i w swoim najlepszym meczu sezonu pokonują drużynę z Hermanowic. Łukasz Andrejko wybrany zostaje zawodnikiem meczu i razem z Rafałem Wachem trafia do 11-stki kolejki. Walka o utrzymanie robi się coraz ciekawsza - siódmą (San Ostrów) i czternastą (Wesołą Zadąbrowie) drużynę w tabeli  dzieli zaledwie 7 pkt. W meczu na szczycie Pogoń zwycięża 3:2 z Vikingiem.

• Dziennik Polski: W meczu zespołów z dołu tabeli górą okazała się Wesoła. Gospodarze trzecią i czwartą bramkę mogą zawdzięczać Wachowi, który doskonale podał do partnerów.
Leśnik Bircza - Wesoła Zadąbrowie 8:0 (3:0); Pankiewicz (x2), Czura (x2),  Łach, Dorociak, Słaby (x2);

W kolejnym spotkaniu doznajemy jednej z najwyższych porażek w historii klubu. Zostajemy wypunktowani przez drużynę z Birczy i wydajemy się być pogodzeni ze swoim losem. W meczu w Birczy najlepszy okazał się zawodnik gospodarzy - Bartłomiej Mirek. W innym spotkaniu Pogoń Małkowice traci punkty w Medyce i tym samym przybliża drużynę Vikinga do awansu.

Wesoła Zadąbrowie - Motor Grochowce 3:2 (0:1); Tyrawski G., Karaś (x2) - Duński, Babik;

W meczu 23. kolejki Wesoła rehabilituje się za porażkę z ubiegłego tygodnia i odzyskuje wiarę w utrzymanie się w lidze. Graczem meczu zostaje doświadczony zawodnik gości - Jan Fedyk. Rywale w walce o utrzymanie również zdobywają komplet punktów: Instex wygrywa z Jaksmanicami a Fenix z Wyszatycami.

Viking Orły - Wesoła Zadąbrowie 3:0 wo (1:0 z gry);
Viking: Lasek- Seryło, Barszczak, T.Kiełtyka, Dudek- Karpiński, Szczepanowicz, Gierczak- M.Stec, K.Kiełtyka, Adamek;
Wesoła: Szczygieł - Kawalec, Zięba K., Jurkiewicz, Ryszka - Zieliński Jerzy, Wach, Tyrawski G., Zieliński Jarek - Andrejko Horoszko G.

Derby pomiędzy Orłami a Zadąbrowiem mają zadecydować o ostatecznych rozstrzygnięciach tego sezonu. Wesoła potrzebuje zwycięstwa by zachować cień szansy na utrzymanie. Lider z Orłów odnosząc zwycięstwo uzyska awans do ligi okręgowej. Od początku przewagę uzyskuje zespół gospodarzy, a goście ograniczają się do kontrataków. W 32. minucie meczu po strzale Grzegorza Gierczaka miejscowi wychodzą na prowadzenie. Tuż przed przerwą goście strzelają wyrównującą bramkę, jednak sędzia liniowy wskazując spalonego gola nie zalicza. Mecz coraz bardziej się zaostrza a głównym bohaterem zostaje sędzia i jego sprzeczne decyzje. Tak końcówkę spotkania opisuje dziennik Nowiny: "Mecz został przerwany w 70 minucie gry, gdy czerwoną kartkę otrzymał gracz z Zadąbrowia. Trener gości nie mogąc pogodzić się z decyzją arbitra nakazał swoim zawodnikom opuścić plac gry. Piłkarze Vikinga Orły zwycięstwem z Zadąbrowiem przypieczętowali swój awans do okręgówki." Porażką z Vikingiem przekreślamy swoje teoretyczne szanse na utrzymanie, zachowując tylko szanse matematyczne. Dwa spotkania przed końcem sezonu sytuacja na dole tabeli wygląda następująco: Hermanowice, Trójczyce, Krówniki - 26 pkt., Leszno 25 pkt., Zadąbrowie - 22pkt.

Wesoła Zadąbrowie - Bizon Medyka 0:3 (0:3); Górka B, Serafin, Małecki;

Załamani porażką i pogodzeni z losem zawodnicy Wesołej doznają kolejnej kompromitującej porażki. Goście ustalają wynik już w 21. minucie spotkania. Graczem meczu zostaje Waldemar Grodecki. W Małkowicach przegrywa również Fenix Leszno, dołączając tym samym do grona spadkowiczów.

San Ostrów - Wesoła Zadąbrowie 2:1 (1:0); Dudziak (x2) - Prymon;

Ostatnia kolejka sezonu jest dla Wesołej szansą na godne pożegnanie A-klasy. Wśród gęstych opadów deszczu, mimo zaciętej walki ponosimy porażkę z 7. drużyną w ligowej tabeli, kończąc ligowe zmagania na ostatnim miejscu. Wynik meczu dopiero w 81. minucie ustala Grzegorz Dudziak, mianując się zawodnikiem spotkania.

Wesoła kończy swą dwuletnią przygodę z przemyską klasą A na ostatnim miejscu w tabeli z dorobkiem 22. punktów. W roku 2005 wywalczyliśmy do niej awans razem z drużyną Vikinga Orły. Teraz oba zespoły znajdują się na przeciwnych biegunach. Wesoła spada do B klasy, Viking awansuje do okręgówki. Zespół z Zadąbrowia pod wodzą trenera Piechoty powtarza jesienny dorobek 11. punktów. W 13. wiosennych spotkaniach odnosimy 2 zwycięstwa, 5 razy remisujemy oraz ponosimy 6. porażek, strzelając przy tym 14 bramek, tracąc 33. Nadchodzą ciężkie czasy dla piłki nożnej w Zadąbrowiu...

Najlepszymi strzelcami Wesołej w sezonie byli: Łukasz Andrejko (5 bramek), Grzegorz Horoszko (4 bramki), Rafał Wach (3 bramki), Grzegorz Tyrawski (2 bramki), Paweł Prymon (2 bramki), Maciej Karaś (2 bramki), Paweł Delikat (2 bramki), Jarosław Zieliński (1 bramka), Jerzy Zieliński (1 bramka).