Jawor Nehrybka - Wesoła 2:2 (04.11.18) kl. B

Spotkanie Wójta z działaczami sportowymi (04.02.13)

Sezon 2006/07

SEZON 2006/07 - B KLASA, GR. PRZEMYŚL:

Wesoła Zadąbrowie rozpoczyna kolejny sezon w roli spadkowicza z A-klasy. Na stanowisku trenera drużyny z Zadąbrowia pozostaje Julian Piechota. Drużynę opuszcza natomiast 20-letni pomocnik Rafał Wach. Przenosi się na półroczne wypożyczenie do MKS-u Radymno (V liga), trenowanego przez Mirosława Szota.

Nowymi drużynami w B-klasie, oprócz spadkowiczów z Leszna i Zadąbrowia, są także zespoły z Hurka - Hureczka, Pikulic oraz rezerwy przemyskiej Polonii. W roli faworytów do zajęcia jednego z dwóch miejsc premiowanych awansem stawiana jest 3. ekipa poprzedniego sezonu - LKS Nakło. Licząca 14. drużyn liga startuje 20. sierpnia. Drużyna z Zadąbrowia wygrywa w Nehrybce inaugurację sezonu z tamtejszym Jaworem.

• Jawor Nehrybka - Wesoła Zadąbrowie 0:2; Karaś, Serkis; Wesoła: Szczygieł - Fujarowicz, Zieliński (Sperczyński), Andrejko Ł., Andrejko T. - Orzech,Wolański, Karaś, Łuków - Kucha (Barski), Demski T. (Serkis); gracz meczu: Szczygieł.

Pierwszej porażki doznajemy w 3. kolejce w wyjazdowym spotkaniu w Hureczku. W kolejnych trzech spotkaniach również schodzimy z boiska w roli pokonanych. Do końca rundy jesiennej Wesoła prezentuje nierówną formę, odnosi zwycięstwa na własnym stadionie, nie radząc sobie w meczach wyjazdowych. Rundę kończymy wyjazdowym remisem z mocnym Wiarem Huwniki oraz zwycięstwem na własnym stadionie z Artmaxem Pikulice. Na półmetku sezonu drużyna z Zadąbrowia z dorobkiem 15. punktów zajmuje odległe 11. miejsce w B-klasie. Na czele tabeli, ze znaczną przewagą nad resztą stawki, drużyny z Przemyśla i Nakła. W przerwie zimowej z drużyny na stałe odchodzi Rafał Wach. Przechodzi do A-klasowej Pogoni Małkowice, dołączając do licznej już grupy zawodników z Zadąbrowia (R. Tyrawski, P. Zięba, R. Jakobsche, G. Tyrawski, J. Kasiuk). Rundę wiosenną rozpoczynamy od 3. zwycięstw, kolejno z Nehrybką, Batyczami oraz Hureczkiem. Cenne 9 punktów przesuwają zespół Wesołej na 8. lokatę. Do 4. w tabeli Żurawianki II tracimy zaledwie 6 "oczek". Niestety w następnych kolejkach ponownie gramy "w kratkę". W 19. kolejce spotkań Polonia II przegrywa w meczu na szczycie z Nakłem, oddając pozycję wicelidera ekipie z Leszna. W 21. serii spotkań Wesoła Zadąbrowie remisuje sensacyjnie na własnym boisku z liderem z Nakła. Do końca sezonu, pomiędzy zespołami z Nakła, Przemyśla, Leszna i Huwnik, trwa zacięta walka o awans. Ostatecznie z sukcesu cieszą się zawodnicy LKS-u Nakło i Wiaru Huwniki. Wesoła kończy sezon z dorobkiem 31. punktów, zajmując 9. miejsce w ligowej tabeli.

90minut

Jawor NehrybkaLKS Wesoła Zadąbrowie