Start Pruchnik - Wesoła 2:1 (18.08.13) V liga

Sezon 2007/08

PUCHAR WÓJTA GMINY ORŁY 2007

Rozgrywki nowego sezonu rozpoczynamy od corocznego turnieju o Puchar Wójta Gminy Orły. Do drużyny z Zadąbrowia na czas rozgrywek dołączają R. Tyrawski, P. Zięba, R. Wach (wszyscy Pogoń Małkowice), T. Farbaniec (juniorzy JKS Jarosław) oraz Ł. Tyrawski (Żurawianka Żurawica). W organizowanych 15 lipca w Zadąbrowiu eliminacjach pewnie ogrywamy drużynę z Małkowic, uzyskując kwalifikację do turnieju finałowego razem z ekipą z Orłów. Tydzień później na boisku w Trójczycach zwyciężamy 3.0 w spotkaniu z gospodarzami i awansujemy do ścisłego finału. Drugim finalistą zostaje drużyna z Orłów, która po rzutach karnych ogrywa zespół z Kaszyc. O losach końcowego tryumfu graczy z Orłów decyduje bramka Szelasta w ostatniej minucie meczu finałowego. Puchar z rąk wójta Ryszarda Cząstki odbiera Krzysztof Kiełtyka.

SEZON 2007/08 - B KLASA, GR. PRZEMYŚL:

Drugi sezon po powrocie do B-klasy rozpoczynamy z trenerem Tadeuszem Zubrzyckim. W zespole Wesołej występuje również liczna grupa wychowanków LKS-u Skołoszów: Świecarz, Zubrzycki, Broda i Lonc. Do V ligowego Skołoszowa, razem z Pawłem Zięba (Pogoń Małkowice), odchodzi Łukasz Andrejko. Przemyska B-klasa podzielona zostaje na 2 grupy. Drugą z nich, razem z Wesołą, tworzą zespoły z Torek, Kosienic, Walawy, Grochowiec, Kaszyc oraz Orzechowiec. W roli faworyta rozgrywki rozpoczyna poważnie wzmocniona ekipa z Torek, a także 6. w poprzednim sezonie Tęcza Kosienice. Nic nie wskazuje na to, aby Wesoła miała odegrać w lidze istotną rolę. Runda jesienna potwierdza przedsezonowe założenia. Na czele stawki drużyny z Kosienic (16 pkt.) i Torek (15 pkt.). Nasza drużyna tuż za plecami Biało-Czerwonych Kaszyce na 4. miejscu. W 6. rozegranych spotkaniach odnosimy zwycięstwa z Walawą, Grochowcami oraz Orzechowcami, a także przegrywamy z pierwszą trójką ligowej tabeli. Wszelkie emocje rundy rewanżowej związane są tylko z pojedynkiem prowadzącej dwójki o jedno miejsce premiowane awansem. Porażka drużyny z Kosienic na boisku w Kaszycach, a także klęska na własnym obiekcie z Orłem umacniają drużynę z Torek na pozycji lidera. Forma naszej drużyny w rundzie jesiennej jest katastrofalna. Przegrywamy wszystkie mecze, zdobywając w nich zaledwie 3 bramki, tracąc ich aż 24. Sezon kończymy jako najsłabsza drużyna rundy wiosennej zajmując przedostatnie miejsce w tabeli. Za nami z 4 oczkami tylko drużyna z Walawy, która 3 punkty zdobywa tylko w meczu z Wesołą.

90minut

Czarni BolestraszyceLKS Wesoła Zadąbrowie