LKS Wesoła Zadąbrowie - strona nieoficjalna

Strona klubowa

Menu główne

Najnowsza galeria

Jawor Nehrybka - Wesoła 2:2 (04.11.18) kl. B

Losowa galeria

Wesoła - Fenix 2:1 (30.06.13) kl.A, awans do V ligi
Ładowanie...

Statystyki

Brak użytkowników
zalogowanych i 1 gość

dzisiaj: 645, wczoraj: 397
ogółem: 1 231 623

statystyki szczegółowe

Logowanie

Wyszukiwarka

Sezon 2008/09

SEZON 2008/09 - B KLASA, GR. JAROSŁAW II:

   Po rozczarowującym sezonie 2007/08 w przemyskiej B-klasie zarząd klubu Wesoła podejmuje decyzję o przeniesieniu drużyny z Zadąbrowia do grupy jarosławskiej. Rozgrywki na teoretycznie słabszym poziomie mają ułatwić Wesołej osiąganie sukcesów. Wesoła trafia, razem z 11. drużynami, do II grupy jarosławskiej B-klasy. Wśród ligowych rywali m.in. Strażak Sośnica, Unia Zaleska Wola, Polonia Korczowa, Wietlin III oraz Łazowianka Łazy. Za ligowego faworyta uznać należy Łęg Łowce, drugą drużynę poprzedniego sezonu.


   Już w pierwszym spotkaniu rundy jesiennej Wesoła mierzy swoje siły w historycznym spotkaniu o punkty ze Strażakiem Sośnica. Zawodnicy z Zadąbrowia zmuszeni są jednak uznać wyższość rywala zza "miedzy". W kolejnych spotkaniach Wesoła przeplata dobre występy z występami poniżej krytyki. I tak odnosi domowe zwycięstwa z zespołami z Łazów (4:0), Korczową (5:2), Nienowicami (6:2) czy Wietlinem (4:2). Niestety traci cenne punkty w wyjazdowych spotkaniach z Zaleską Wolą (2:4), Michałówką (2:5), Tuchlą (1:3) i Korzenicą (0:2). W najciekawszym spotkaniu rundy jesiennej Wesoła ulega także liderowi tabeli, ekipie z Łowiec, w stosunku bramek 3:4. Rundę jesienną kończymy z dorobkiem 13. punktów na 7. pozycji w ligowej tabeli. Pozycję lidera zajmuje z kompletem zwycięstw drużyna z Łowiec.  

    Od rundy wiosennej nowym szkoleniowcem Wesołej Zadąbrowie zostaje Leszek Rozenbajgier, który po trzech latach wraca na ławkę trenerską klubu z Zadąbrowia. Od momentu rozstania z Wesoła w 2005 roku trenował Cresovię Kalników (klasa A), Koronę Trójczyce (klasa A), San Ostrów (V liga) i Pogoń Małkowice (klasa A).

   Rundę wiosenną rozpoczynamy kolejnymi "derbami" ze Strażakiem Sośnica, tym razem na własnym boisku. Zawodnicy Leszka Rozenbajgiera nie potrafią jednak zrewanżować się za jesienną porażkę przegrywając 1:2.

 

Forma Wesołej w kolejnych spotkaniach nadal budzi wiele zastrzeżeń. Kolejne porażki z Łazami (0:3), Korczową (1:5), Tuchlą (1:3) i Korzenicą (1:5) plasują drużynę z Zadąbrowia w środkowej części B-klasowej tabeli. Dobrym prognostykiem na kolejny sezon są jednak wysokie zwycięstwa z Makowiskiem (7:1) i Zaleską Wolą (9:1), a także wygrane z Nienowicami (1:0), Michałówką (2:0) i Wietlinem (1:2). Co więcej, w 19. kolejce spotkań Wesoła odnosi zwycięstwo 3:1 w Łowcach z liderem tabeli, stając się pierwszą drużyną w lidze której się to udaje. Sezon w jarosławskiej B-klasie kończymy na 6. pozycji w tabeli z dorobkiem 31. punktów. Ligę z przewagą 15. punktów wygrywa Łęg Łowce. Druga w tabeli Korona Tuchla rezygnuje z wywalczonego awansu. W zakończonym sezonie w barwach zespołu z Zadąbrowia występowali: T. Andrejko, P. Fujarowicz, A. Czubocha, M. Karaś, K. Niedźwiedź, R. Świecarz, A. Karkowski, Jarek i Jerzy Zielińscy, M. Słowik, A. Domański, D. Chmiel, Ł. Niedźwiedź, P. Kucha.


90minut

Ostatnie spotkanie

Jawor NehrybkaLKS Wesoła Zadąbrowie
Jawor Nehrybka 2:2 LKS Wesoła Zadąbrowie
2018-11-04, 11:00:00
B klasa - 11 kolejka
    relacja »
oceny zawodników »

Reklama

Wyniki

Ostatnia kolejka 11
Jawor Nehrybka 2:2 LKS Wesoła Zadąbrowie
Grom Wyszatyce 6:2 Błyskawica Łuczyce
Cresovia Kalników 2:0 Unia Fredropol
LKS Niziny 2:6 LKS Ujkowice
Czarni Bolestraszyce 0:2 Leśnik Bircza

Statystyki drużyny