Puchar Wójta Gminy Orły - Kaszyce 29.07.12 (1.miejsce)

Sezon 2009/10

PUCHAR WÓJTA GMINY ORŁY 2009

Zmagania w kolejnym sezonie B-klasy poprzedzają lipcowe rozgrywki o Puchar Wójta Gminy Orły. Zawodników występujących w lidze w barwach Wesołej wspomagają inni mieszkańcy Zadąbrowia: Ł. Andrejko, P. Zięba (LKS Skołoszów), R. Wach (Pogoń Małkowice), Ł. Tyrawski (Żurawianka Żurawica) oraz K. Demski (MKS Radymno). Rozgrywane w Trójczycach eliminacje przechodzimy bez najmniejszego problemu, gromiąc 6:0 gospodarzy oraz 7:0 drużynę z Małkowic. Na rozgrywany w Orłach finał turnieju jedziemy w roli faworytów. W drodze do ścisłego finału deklasujemy 5:1 drużynę z Orłów. Piękną bramkę z dystansu strzela Jarosław Zieliński. W decydującym meczu odnosimy zwycięstwo po walce z drużyną Sołectwa Kaszyce. Puchar Wójta po wielu latach trafia ponownie do rąk piłkarzy z Zadąbrowia. Trofeum z rąk Wójta Ryszarda Cząstki odbiera Robert Tyrawski. Gminny sukces drużyny Leszka Rozenbajgiera buduje pozytywne nastawienie zespołu przed ligowym startem.

SEZON 2009/10 - B KLASA, GR. PRZEMYŚL:
Runda jesienna:

Nieudane występy Wesołej w poprzednim sezonie na boiskach jarosławskiej B-klasy skłaniają działaczy do decyzji o ponownym przeniesieniu drużyny z Zadąbrowia do przemyskiej grupy rozgrywek. Przed startem ligowych zmagań ciężko wskazać na ligowych faworytów. Do ścisłej czołówki zaliczyć jednak można zespoły z Batycz, Wyszatyc czy Hurka-Hureczka. Już pierwsze kolejki nowego sezonu przekreślają praktycznie szanse Wesołej na  "coś więcej" niż tylko zwycięstwa w pojedynczych meczach. W ośmiu kolejnych meczach zdobywamy zaledwie 5 punktów, plasując się w dolnych rejonach tabeli. Nastroje poprawiają nieznacznie pojedyncze zwycięstwa z Kaszycami, Jaksmanicami czy Walawą, które pozwalają Wesołej na zajęcie 8 miejsca na koniec rundy jesiennej. W trakcie rozgrywek ligowych drużyna z Zadąbrowia przystępuje także do zmagań w Okręgowym Pucharze Polski. Przygoda ta nie trwa jednak zbyt długo. V-ligowy MKS Radymno zwycięża 6:0 na naszym stadionie, uzyskując awans do kolejnej rundy.

Runda wiosenna:

Porażka na własnym boisku w pierwszym spotkaniu rundy rewanżowej z jedną ze słabszych drużyn Motorem Grochowce nie wróży lepszej niż w rundzie jesiennej postawy Wesołej. Nic bardziej mylnego. W kolejnych spotkaniach zawodnicy z Zadąbrowia odprawiają drużyny z Kalnikowa, Wyszatyc, Kaszyc, Batycz, Nehrybki oraz remisują z Trójczycami i Walawą. Wesoła ulega tylko walczącym o awans: Fortowi Jaksmanice oraz Sanowi Hurko - Hureczko oraz Radzie Orzechowce w ostatniej kolejce. Dobra postawa w rundzie jesiennej plasuje Wesołą na 7. pozycji w ligowej tabeli z 29. punktami na koncie. Awans do A-klasy uzyskują drużyny z Hurka-Hureczka, Jaksmanic i Kaszyc, które okazują się minimalnie lepsze od LKS-u Batycze. W zakończonym sezonie 2009/10 w barwach Wesołej, pod wodzą trenera Rozenbajgiera, występowali: J. Kasiuk, D. Demski, J. Zieliński, P. Fujarowicz, D. Chmiel, K. Kiełtyka, A. Czubocha, M. Kuryj, K. Lonc, K. Zięba, K. Niedźwiedź, M. Słowik, M. Karaś, A. Domański, G. Tyrawski i A. Tymoczko.

90minut