LKS Wesoła Zadąbrowie - strona nieoficjalna

Strona klubowa

Menu główne

Najnowsza galeria

Jawor Nehrybka - Wesoła 2:2 (04.11.18) kl. B

Losowa galeria

Płomień Morawsko - Wesoła 5:3 (29.09.13) V liga
Ładowanie...

Statystyki

Brak użytkowników
zalogowanych i 1 gość

dzisiaj: 23, wczoraj: 299
ogółem: 1 234 372

statystyki szczegółowe

Logowanie

Wyszukiwarka

Sezon 2011/12

SEZON 2011/12 - B KLASA:
Runda jesienna:

    Sezon drużyna z Zadąbrowia rozpoczyna tradycyjnie rozgrywkami o Puchar Wójta Gminy Orły. Tradycyjnie również zostajemy wzmocnieni zawodnikami, na co dzień występującymi w innych klubach (Ł. Tyrawski, P. Delikat, K. Demski, D. Demski). Jako obrońca tytułu przystępujemy do finałów w Walawie bez konieczności gry w eliminacjach. A w nich najlepsze okazują się zespoły z Orłów, a także Trójczyc z którymi los kojarzy nas w półfinale rozgrywek. Po bramce Grzegorza Piejko z awansu do ścisłego finału cieszą się zawodnicy i mieszkańcy Trójczyc. Zadąbrowie, nieskuteczne w konkursie rzutów karnych, zajmuje ostatecznie 4. miejsce w rozgrywkach. Puchar Wójta odbierają zawodnicy z Orłów.


Niedługo przed rozpoczęciem sezonu ligowego z funkcji trenera seniorskiego zespołu rezygnuje Leszek Rozenbajgier, obejmując stanowisko trenera w V ligowym Bizonie Medyka. Wyraża jednak chęć dalszego prowadzenia juniorów Wesołej. Część piłkarskiego środowiska w Zadąbrowiu, na skutek braków kadrowych w seniorskiej drużynie, zastanawia się nad sensem zgłaszania klubu do B-klasowych rozgrywek. Zarząd klubu postanawia ostatecznie rozstać się z trenerem Rozenbajgierem. Przystaje jednocześnie na prośbę drużyny i powierza zespół seniorów i juniorów grającemu trenerowi, którym zostaje 25-letni Rafał Wach. Wychowanek Wesołej, w nowej roli, staje przed trudnym zadaniem utrzymania drużyny piłkarskiej w Zadąbrowiu. Zawodnicy z Zadąbrowia postanawiają po raz kolejny zjednoczyć się i wspomóc kolegę z boiska. Do drużyny wracają R. Tyrawski, P. Zięba, J. Zieliński, M. Karaś. Do Wesołej, z drużyny LKS-u Skołoszów, po 5. sezonach wraca Ł. Andrejko. Do drużyny seniorów na dobre dołącza liczna grupa juniorów. Wesoła przystępuje do kolejnego sezonu w B-klasie, do której dołączają nowo powstałe kluby z Olszynki, Fredropola i Hurka, a także spadkowicze z klasy A: Nakło i Torki. Przed rozpoczęciem sezonu ciężko wskazać wyraźnych kandydatów do awansu. Z pewnością nie zalicza się do nich pogrążonej w kryzysie Wesołej.

 

Korona Trójczyce - Wesoła Zadąbrowie 0:1 (0:0); Hołub
Wesoła: Lonc - Zięba, Andrejko T. (Andrejko M.), Fujarowicz, Słowik (Tyrawski G.) - Cegliński, Tyrawski R., Zieliński (Farfał), Wach, Hołub - Karaś (Tymoczko)

W pierwszym meczu nowego sezonu drużyna Wesołej mierzy swoje siły w derbowym pojedynku w Trójczycach. Mało kto wierzy w wywiezienie choćby jednego punktu z boiska Korony. W podstawowym składzie mecz rozpoczyna jeden z juniorów - Mateusz Cegliński, a na nowej pozycji w obronie debiutuje Mateusz Słowik. Kapitanem zespołu zostaje Tomasz Andrejko. Drużyna z Zadąbrowia wygrywa wyrównane spotkanie dzięki bramce 17-letniego Kamila Hołuba, który po jednym spotkaniu rozegranym w Bizonie Medyka postanawia wrócić do Wesołej. Do prowadzonego przez Leszka Rozenbajgiera - Bizona, dołącza (w ramach wymiany) Dariusz Chmiel.

Wesoła Zadąbrowie - Motor Grochowce 0:4
Wesoła: Lonc - Zięba, Andrejko M. (Tyrawski G.), Andrejko T. (Farfał), Fujarowicz (Tymoczko) - Cegliński, Andrejko Ł., Wach, Słowik, Hołub - Karaś

W pierwszym spotkaniu sezonu na własnym boisku doznajemy porażki z "przebudowanym" Motorem Grochowce, który udanie rewanżuje się za poprzednią klęskę w Zadąbrowiu. W składzie Wesołej brakuje R. Tyrawskiego i J. Zielińskiego. Pierwszy mecz, po powrocie do Wesołej, rozgrywa Ł. Andrejko. Na innych boiskach kolejne porażki notują spadkowicze z A klasy: Nakło i Torki.

Orzeł Torki - Wesoła Zadąbrowie 2:4; Tyrawski R., Hołub (x2), Wach
Wesoła: Kasiuk - Andrejko Ł., Andrejko T., Słowik, Fujarowicz (Lonc) - Cegliński (Farfał), Tyrawski R., Zieliński, Wach - Hołub (Bilowski), Karaś

W spotkaniu ze spadkowiczem z Torek bramki Wesołej strzeże Józef Kasiuk, zastępując tym samym Kamila Lonca, który występować może również na innej pozycji na boisku. Dobra gra w obronie i skuteczność ataku pozwala Wesołej na wywiezienie kompletu punktów. Na innych boiskach trzecie kolejne zwycięstwa notują zespoły z Kalnikowa i Grochowiec, wyrastając na głównych faworytów ligi.

LKS Olszynka - Wesoła Zadąbrowie 1:1; Tymoczko
Wesoła: Kasiuk - Andrejko Ł., Andrejko T., Słowik, Fujarowicz (Tymoczko) - Cegliński (Tyrawski G.), Tyrawski R., Zieliński, Wach - Karaś, Hołub
Rzut wolny wykonuje Robert Tyrawski

W kolejnym spotkaniu Wesoła mierzy swoje siły w pierwszym ligowym meczu z Olszynką. Faworyzowany zespół z Zadąbrowia nie potrafi jednak zamienić uzyskanej przewagi na strzelenie kilku bramek, mimo wielu doskonałych okazji. Bramkę na wagę remisu strzela, wprowadzony w drugiej połowie spotkania, zawodnik z drużyny juniorów - Adrian Tymoczko.

Wesoła Zadąbrowie - Korona Olszany 1:1; Zieliński
Wesoła: Lonc - Zięba, Tyrawski G., Andrejko Ł., Fujarowicz (Jurkiewicz K.) - Cegliński (Tymoczko), Tyrawski R., Słowik, Wach - Karaś (Farfał), Zieliński

Już na początku meczu bramkę dla gospodarzy zdobywa Jarosław Zieliński. W kolejnych akcjach nie udaje się jednak podwyższyć prowadzenia. W dalszym ciągu Wesoła wykazuje się brakiem skuteczności pod bramką rywali. Drużyna z Olszan imponuje swobodnym rozgrywaniem piłki. Wraz z upływem kolejnych minut goście przejmują przewagę w środku boiska. Zdobywają wyrównującą bramkę. W 80. minucie spotkania rzutu karnego nie wykorzystuje Rafał Wach. Mecz kończy się sprawiedliwym podziałem punktów. W ligowej tabeli od reszty zespołów oddalają się drużyny z Grochowiec, Kalnikowa i Walawy.

Cresovia Kalników - Wesoła Zadąbrowie 5:1 (1:1); Hołub
Wesoła: Kasiuk - Andrejko Ł., Lonc, Fujarowicz (Farfał), Słowik - Cegliński (Andrejko M.), Wach, Tymoczko (Farfał), Zieliński - Karaś, Hołub (Dybisz)

Przed spotkaniem z wiceliderem drużyna z Zadąbrowia z trudem "zbiera" jedenastu zawodników (wesele P. Zięby). W składzie Wesołej brakuje P. Zięby, R. Tyrawskiego oraz G. Tyrawskiego. Tym razem na obronie występuje bramkarz w poprzednim meczu - Kamil Lonc. W pierwszej połowie nasza drużyna radzi sobie nadspodziewanie dobrze. Bramkę zdobywa Kamil Hołub. W drugiej części spotkania gospodarze z łatwością dochodzą do sytuacji strzeleckich, odnosząc wysokie zwycięstwo. Sytuacja w tabeli nie wygląda dobrze dla Wesołej. Po 6. spotkaniach tracimy już 8 punktów do pierwszej trójki.

Wesoła Zadąbrowie - Kolejarz Hurko 6:0; Karaś, Wach, Tyrawski R. (x2), Bilowski, Tyrawski G.
Wesoła: Lonc - Zięba, Andrejko T. (Fujarowicz), Słowik (Tymoczko), Andrejko Ł. - Cegliński (Bilowski), Wach, Tyrawski G., Zieliński - Karaś, Tyrawski R.
Rafał Bilowski strzela bramkę Damianowi Nodze

W kolejnym spotkaniu drużyna z Zadąbrowia podejmuje zespół prowadzony przez Leszka Rozenbajgiera - Kolejarz Hurko. W składzie gości pojawiają się także mieszkańcy Zadąbrowia - Damian Noga oraz Patryk Marut. Wesoła z łatwością wygrywa z młodym zespołem z Hurka. Pierwszą bramkę w seniorskiej drużynie strzela Rafał Bilowski.

Jawor Nehrybka - Wesoła Zadąbrowie 1:3; Zieliński, Karaś, Hołub
Wesoła: Kasiuk - Zięba, Tyrawski G., Słowik, Andrejko Ł. - Cegliński (Dybisz), Tyrawski R., Zieliński (Bilowski), Wach - Karaś, Hołub

W 8. kolejce spotkań Wesoła zdobywa cenne punkty na ciężkim terenie w Nehrybce. Odniesione zwycięstwo przybliża drużynę Rafała Wacha do trzeciego w tabeli Motoru na 2 punkty.

Wesoła Zadąbrowie - Artmax Pikulice 1:1;

W następnej kolejce do Zadąbrowia przyjeżdża drużyna Artmaxu. Spotkanie drużyn, które zgromadziły dotąd po 15 punktów kończy się remisem także na boisku. Podział punktów jest wielkim rozczarowaniem dla lepiej spisującej się w tym meczu drużyny z Zadąbrowia.

Unia Fredropol - Wesoła Zadąbrowie 6:2; Hołub
Wesoła: Kasiuk - Zięba, Andrejko T., Andrejko Ł., Słowik - Cegliński (Lonc), Wach, Tymoczko (Dybisz), Zieliński - Karaś, Hołub

W 10. kolejce Wesoła jedzie do Fredropola, na pierwsze spotkanie z drużyną tamtejszej Unii. Mimo iż gospodarze osiągają przewagę w środku pola na prowadzenie jako pierwsi wychodzą goście. Kolejną kontrę Wesołej na bramkę zamienia Hołub. Gra na boisku zaczyna się zaostrzać, do czego przyczynia się także postawa młodego arbitra. W 30. minucie spotkania sędzia wyrzuca z boiska grającego trenera Wesołej - Rafała Wacha. Mimo osłabienia drużyna z Zadąbrowia radzi sobie z kolejnymi atakami gospodarzy. Po przerwie grająca w 10-tkę Wesoła opada z sił, pozwalając Unii na strzelanie kolejnych bramek. Drużyna trenera Kaweckiego odnosi zwycięstwo, spychając Wesołą na 8. pozycję w ligowej tabeli.

Wesoła Zadąbrowie - Walawianka Walawa 1:0 (0:0); Tyrawski R.

W kolejnym spotkaniu Wesoła podejmuje w meczu derbowym Walawiankę z Walawy. Wicelider prowadzony przez Arkadiusza Buńko po raz pierwszy od lat ma realną szansę na awans. Stojące na wysokim poziomie spotkanie kończy się jednak niespodziewanym zwycięstwem gospodarzy. Bramkę na wagę 3 punktów zdobywa pod koniec meczu Robert Tyrawski.

Rada Orzechowce - Wesoła Zadąbrowie 1:2 (1:1); Szybiak - Hołub, Karaś
Wesoła: Kasiuk - Zięba, Tyrawski G. (Lonc), Słowik, Andrejko T. - Andrejko Ł., Cegliński (Fujarowicz), Tyrawski R., Zieliński, Karaś (Bilowski) - Hołub

Spotkanie 6. w tabeli Wesołej z 10. Radą lepiej rozpoczyna się dla drużyny z Zadąbrowia. Już na początku meczu bramkę zdobywa Kamil Hołub. Sytuację Wesołej komplikuje jednak błąd Kasiuka i wyrównująca bramka Szybiaka. Trzy punkty dla naszej drużyny ratuje trafienie Maćka Karasia. Do premiowanego awansem 3. miejsca tracimy zaledwie 2 punkty.

Wesoła Zadąbrowie - LKS Nakło 4:0;

W ostatniej kolejce rundy jesiennej odnosimy wysokie zwycięstwo nad przedostatnią drużyną B-klasy, zespołem LKS-u Nakło. Trzecie kolejne zwycięstwo przywraca nadzieje na awans do A-klasy.


    Rundę jesienną kończymy na 4. miejscu z dorobkiem 24 punktów, tuż za plecami pierwszej trójki: Walawą (27 pkt.), Kalnikowem (27 pkt.) oraz Grochowcami (25 pkt.). Osiągnięte miejsce, mimo wielu problemów w trakcie rundy, przyjmowane jest w Zadąbrowiu z zadowoleniem. Zwłaszcza, że z założenia zespół, który był na granicy rozwiązania miał grać spokojnie w środku ligowej stawki. Tymczasem drużyna prowadzona przez Rafała Wacha włącza się w walkę o awans do A-klasy. Promocją do wyższej ligi zainteresowane są jednak także zespoły z miejsc 5-8, czyli Fredropol, Trójczyce, Olszany i Pikulice.


Runda wiosenna:

   Przed startem rundy wiosennej drużynę Wesołej wzmacnia obrońca MKS-u Radymno - Konrad Demski. Wychowanek Wesołej wraca po 4 latach do drużyny z Zadąbrowia. Rundę jesienną rozegrał w A-klasie w barwach drużyny z Kaszyc. Zespół Wesołej już od początku stycznia rusza z intensywnymi przygotowaniami do nowej rundy. Drużyna rozgrywa również kilka sparingów: Batycze 1:0, Orły 10:0, Wyszatyce 4:1 oraz Miękisz Nowy 1:2. Dobre wyniki w meczach towarzyskich sprawiają, że kibice z wielkimi nadziejami oczekują startu rundy rewanżowej.


Wesoła Zadąbrowie - Korona Trójczyce 0:1; Piejko G.

Do pierwszego spotkania rundy wiosennej obie drużyny przystępują w zgoła odmiennej sytuacji niż w pierwszym meczu w Trójczycach. Tym razem w roli faworytów występują zawodnicy z Zadąbrowia. Boisko jednak weryfikuje przedmeczowe spekulacje. Bramkę na wagę zwycięstwa strzela Grzegorz Piejko. Drużyna z Zadąbrowia przegrywa z bezpośrednim rywalem w walce o awans, tracąc już w pierwszej kolejce cenne 3 punkty.

Motor Grochowce - Wesoła Zadąbrowie 2:2 (0:2); Demski, Andrejko Ł.
Wesoła: Lonc - Demski K., Zięba, Andrejko T., Słowik - Andrejko Ł., Cegliński (Karaś), Wach, Dybisz (Zieliński) - Hołub, Tyrawski R.

Na kolejne spotkanie drużyna z Zadąbrowia jedzie z zamiarem sprawienia niespodzianki. Zdecydowanym faworytem meczu jest bowiem wicelider tabeli - drużyna Motoru Grochowce. Już pierwsze minuty pokazują, że i tym razem przedmeczowe spekulacje nie mają sensu. Po faulu w polu karnym na Wachu, jedenastkę pewnie wykonuje Konrad Demski. Wynik spotkania chwilę później podwyższa strzałem z dystansu Łukasz Andrejko. Wesoła, ku zaskoczeniu miejscowych kibiców, z łatwością dochodzi do kolejnych okazji bramkowych. Po przerwie gospodarze stawiają wszystko na jedną kartę. Wesoła nie potrafi poradzić sobie z naporem Motoru, tracąc kolejne dwie bramki. Idealnej szansy na zdobycie zwycięskiej bramki nie wykorzystuje napastnik Wesołej - Maciej Karaś, trafiając z najbliższej odległości w poprzeczkę.

Wesoła Zadąbrowie - Orzeł Torki 2:0 (0:0); Wach, Tyrawski R.
Wesoła: Lonc - Demski K., Andrejko T. (Chmiel), Andrejko Ł., Słowik - Dybisz (Tyrawski R.), Wach, Zieliński, Cegliński - Karaś, Hołub

W meczu na grząskim boisku w Zadąbrowiu, przeciwko jednej ze słabszych drużyn w lidze, Wesoła długo nie potrafi złapać swojego rytmu gry. Wychodzimy na prowadzenie dopiero kilka minut przed zakończeniem spotkania. Bramkę zdobywa Rafał Wach, a chwilę później drugą "dorzuca" Robert Tyrawski. Z czerwoną kartką boisko opuszcza, podważający decyzje sędziego, zawodnik Orła. W drugiej połowie spotkania na boisku pojawia się powracający z Bizona Medyka - Dariusz Chmiel.

Wesoła Zadąbrowie - LKS Olszynka 4:0
Wesoła: Lonc - Zięba, Andrejko Ł., Andrejko T., Chmiel (Zieliński) - Wach, Tyrawski R., Cegliński (Tyrawski G.), Dybisz (Farfał) - Hołub, Demski

Do meczu z LKS-em drużyna z Zadąbrowia podchodzi z chęcią udowodnienia iż jesienny remis na boisku w Olszynce był tylko dziełem przypadku. Po raz pierwszy na pozycji napastnika występuje Konrad Demski. Wesoła pewnie wygrywa, aplikując przedostatniej drużynie tabeli 4 bramki. W ligowej tabeli awansujemy na 4. pozycję.

Korona Olszany - Wesoła Zadąbrowie 3:1; Fugowski - Karaś
Wesoła: Lonc - Zięba, Andrejko Ł., Andrejko T., Chmiel (Słowik) - Wach, Tyrawski R., Cegliński, Dybisz (Tyrawski G.) - Hołub, Demski (Karaś)

Na spotkanie w Olszanach, z powodu problemów z transportem, docieramy z opóźnieniem. Wesoła zaskakuje Koronę dobrą grą w pierwszej połowie. Kontuzjowanego Demskiego zastępuje Karaś, wpisując się po chwili na listę strzelców. Gospodarze doprowadzają do wyrównania, wykorzystując jedną z nielicznych okazji w pierwszej połowie. W kolejnej akcji swój zespół na prowadzenie wyprowadza Fugowski. Po przerwie grający trener Korony podwyższa wynik z rzutu karnego. Od tego momentu gospodarze ograniczają swoją taktykę do ostrych wejść i skutecznej gry na czas. Po kolejnym brutalnym faulu zawodnika z Olszan odpycha Rafał Wach, po czym z czerwoną kartą opuszcza boisko. Do końca meczu wynik nie ulega zmianie. Wesoła spada na 6 miejsce w tabeli. Korona odzyskuje nadzieje na awans, zmniejszając dystans do czołówki. Liderem nadal pozostaje Motor Grochowce (38 pkt.). Ze jego plecami trwa jednak zacięta walka. Zajmującą 2. miejsce Unię Fredropol dzieli od Wesołej zaledwie 2 pkt. Z rywalizacji o awans odpada za to Artmax Pikulice, który przegrywa na własnym boisku z rewelacyjną na wiosnę drużyną z Nakła.

Wesoła Zadąbrowie - Cresovia Kalników 4:0

W spotkaniu ze słabiej spisującą się wiosną Cresovią drużyna Wesołej występuje bez zawieszonego na 3 spotkania Rafała Wacha. Mimo to odnosi pewne zwycięstwo, zachowując miejsce w ligowej czołówce. Niespodziewanie punkty w spotkaniu z Nehrybką traci lider z Grochowiec.

Kolejarz Hurko - Wesoła Zadąbrowie 0:5; Cegliński, Hołub, Karaś, Demski;
Wesoła: Lonc - Zięba, Andrejko Ł., Andrejko T., Chmiel - Zieliński (Dybisz), Tyrawski R., Cegliński - Karaś (Fujarowicz), Demski

W kolejce nr 20 po raz kolejny mierzymy swoje siły z zespołem trenera Rozenbajgiera. Szybko strzelone bramki sprawiają, że i tym razem wychodzimy z tego starcia z kompletem punktów. Pierwszą bramkę w drużynie seniorów zdobywa Mateusz Cegliński. Zwycięstwo w Hurku, przy remisie Walawy z Nakłem, pozwala Wesołej na objęcie 3. miejsca w tabeli.

Wesoła Zadąbrowie - Jawor Nehrybka 2:0; Demski, Hołub
Wesoła: Lonc - Zięba, Andrejko Ł., Andrejko T., Chmiel - Zieliński (Fujarowicz), Słowik, Tyrawski R., Cegliński (Tyrawski G.) - Hołub, Demski K.

W następnym meczu na własnym boisku walczymy o ligowe punkty z co raz lepiej grającą ekipą z Nehrybki. Po bramkach Kamila Hołuba oraz przesuniętego na stałe do ataku Konrada Demskiego odnosimy trzecie zwycięstwo z rzędu. W spotkaniu na szczycie Unia Fredropol wygrywa w Grochowcach, obejmując pozycję lidera B-klasy.

Artmax Pikulice - Wesoła Zadąbrowie 0:2
Wesoła: Lonc - Zięba, Andrejko Ł, Andrejko T., Słowik - Wach, Tyrawski R., Dybisz, Cegliński - Demski, Zieliński

W wyjazdowym spotkaniu w Pikulicach drużyna Wesołej zainteresowana jest tylko kompletem punktów, tak aby w kolejnym tygodniu zmierzyć się z drużyną z Fredropola o pozycję lidera. Samo spotkanie nie należy jednak do najłatwiejszych. Ostro grający rywale, wspierani przez miejscowych kibiców, nie pozwalają na wiele naszym zawodnikom. Wesoła przełamuje się w końcu w drugiej części spotkania. Po czerwonej kartce dla gracza Artmaxu utrzymujemy wynik do końca spotkania. Punkty w Walawie gubią zawodnicy Motoru Grochowce. Zadąbrowie obejmuje pozycję wicelidera.

Wesoła Zadąbrowie - Unia Fredropol 5:2 (1:1); Demski (x3), Hołub (x2)
Wesoła: Lonc - Zięba, Andrejko Ł, Andrejko T., Słowik - Wach, Tyrawski R., Cegliński, Zieliński (Tyrawski G.) - Hołub, Demski (Fujarowicz)

W 23. kolejce, 27. maja 2012 roku, Wesoła Zadąbrowie mierzy się z drużyną Unii Fredropol w najważniejszym meczu sezonu. W pierwszej akcji meczu bramkę zdobywa Konrad Demski. Lider z Fredropola równie szybko odpowiada wyrównującą bramką. Stojąca na wysokim poziomie pierwsza połowa meczu kończy się wynikiem 1:1. Tuż po wznowieniu gry w 2. części spotkania bramkę zdobywa Kamil Hołub. Chwilę później na strzał z dystansu decyduje się Demski, nie dając żadnych szans bramkarzowi. Goście z Fredropola zdobywają kontaktową bramkę. Skrzydła podcinają im jednak kolejne bramki Wesołej. Drugą bramkę w meczu strzela Hołub a hat-tricka kompletuje Demski. Wesoła demoluje drużynę Unii spychając ją z pozycji lidera. Na stadionie słychać tylko jedną ekipę. "Mamy lidera - Wesoła - mamy lidera!"

Walawianka Walawa - Wesoła Zadąbrowie 2:2; Buńko - Hołub, Tyrawski R.

W 24. kolejce Wesoła udaje się do Walawy na mecz z drużyną Walawianki. Gospodarze, pogodzeni z utratą życiowej szansy na awans, przystępują do meczu z chęcią udowodnienia swej wyższości w derbach Gminy Orły. Ich zapędy szybko hamuje Kamil Hołub. Mieszkaniec Walawy wyprowadza zespół z Zadąbrowia na prowadzenie. Chwilę później bramkę zdobywa Robert Tyrawski. Gospodarze budzą się w 2. połowie. Kontaktową bramkę z dystansu zdobywa Buńko. Walawianka idzie za ciosem i wyrównuje wynik meczu. Wesoła utrzymuje pozycję lidera. W walce o awans pozostaje 5 zespołów: Zadąbrowie (47 pkt.), Grochowce (46 pkt.), Olszany i Fredropol (po 45 pkt.), Trójczyce (44 pkt.).

Wesoła Zadąbrowie - Rada Orzechowce 6:2

W przedostatniej kolejce odnosimy pewne zwycięstwo nad drużyną z Orzechowiec. Wesoła jest niepokonana od 7. spotkań i na kolejkę przed końcem pozostaje liderem rozgrywek. Sensacyjnej porażki z Trójczycami na własnym boisku doznają zawodnicy Motoru Grochowce, praktycznie przekreślając swoje szanse na awans. Najbliżej awansu pozostają ekipy z Zadąbrowia, Olszan i Fredropola. Szyki pierwszej trójki pokrzyżować mogą tylko drużyny z Trójczyn i Grochowiec.

LKS Nakło - Wesoła Zadąbrowie 2:1; Kierepka - Słowik
Wesoła: Lonc - Zięba, Andrejko Ł., Demski, Tyrawski G. - Cegliński, Tyrawski R., Wach, Słowik (Chmiel) - Hołub, Zieliński (Andrejko T.)

W ostatniej kolejce Wesoła udaje się do Nakła na mecz z najlepszą drużyną rundy wiosennej. Początek meczu należy do gospodarzy, którzy strzałami z dystansu próbują pokonać Kamila Lonca. Pierwsi na prowadzenie wychodzą jednak zawodnicy z Zadąbrowia. Bramkę zdobywa Mateusz Słowik. Drużyna LKS-u wyrównuje jeszcze przed przerwą. Zwycięską bramkę strzela Dawid Kierepka, wykorzystując błąd naszych obrońców. Swoje mecze wygrywają drużyny z Olszan i Fredropola. Awans Wesołej pogrzebać mogą tylko zawodnicy z Trójczyc, którzy różnicą 10. bramek muszą pokonać zespół z Torek. Trójczyce przegrywają jednak z Torkami 2:3, pieczętując awans Wesołej do A-klasy.


    Mistrzem przemyskiej B-klasy, dzięki zwycięstwom w 6. ostatnich meczach, zostaje Korona Olszany. Drugie miejsce zajmuje Unia Fredropol, która już w swoim pierwszym sezonie w B-klasie cieszy się z awansu. Wesoła po porażce z Nakłem spada na 3. pozycję w ligowej tabeli. Miejsca nie są jednak dla naszej drużyny bardzo istotne. Ważne, że Wesoła po 6 latach gry w B-klasie wraca do A-klasy. Sukces osiągają także juniorzy starsi klubu z Zadąbrowia. Zajmują 1. miejsce w A-klasie, uzyskując awans do okręgowej ligi juniorów.


90minut

 

Ostatnie spotkanie

Jawor NehrybkaLKS Wesoła Zadąbrowie
Jawor Nehrybka 2:2 LKS Wesoła Zadąbrowie
2018-11-04, 11:00:00
B klasa - 11 kolejka
    relacja »
oceny zawodników »

Reklama

Wyniki

Ostatnia kolejka 11
Jawor Nehrybka 2:2 LKS Wesoła Zadąbrowie
Grom Wyszatyce 6:2 Błyskawica Łuczyce
Cresovia Kalników 2:0 Unia Fredropol
LKS Niziny 2:6 LKS Ujkowice
Czarni Bolestraszyce 0:2 Leśnik Bircza

Statystyki drużyny