LKS Wesoła Zadąbrowie - strona nieoficjalna

Strona klubowa

Menu główne

Najnowsza galeria

Wesoła - Fort Jaksmanice 2:3 (16.06.18) kl. B

Losowa galeria

Wesoła - Żurawianka Żurawica 1:1 (11.08.13) V liga
Ładowanie...

Statystyki

Brak użytkowników
zalogowanych i 1 gość

dzisiaj: 317, wczoraj: 233
ogółem: 1 177 129

statystyki szczegółowe

Logowanie

Wyszukiwarka

Sezon 1995/96

SEZON 1995/96 - KLASA B, GR. PRZEMYŚL
Runda jesienna:

Przed sezonem piłkarskie rozgrywki przeszły przez kolejną fazę reorganizacji. Bez zmian pozostał system od I do III ligi. Czwarty szczebel rozgrywek, czyli dotychczasowa klasa "R", przemianowany został na IV ligę. Dotychczasowa klasa wojewódzka zastąpiona została V ligą. Poziom niżej utworzono natomiast zupełnie nową klasę okręgową. Klasy A i B pozostały bez zmian. W przemyskiej B klasie w dalszym ciągu występowało 9 drużyn. Do 5. zespołów, występujących w niej również w poprzednim sezonie (Łowce, Grochowce, Hruszowice, Lutków, Zadąbrowie), dołączyły nowe zespoły w całej stawce: Zaleska Wola, Wyręby, Torki, oraz nasi sąsiedzi z Orłów. Jesienią rozegrano jedynie 7. kolejek. Zaległe mecze z 5. listopada przełożono na wiosnę. Drużyna z Zadąbrowia przegrała w tej rundzie wszystkie mecze.

Runda wiosenna:

Najlepsze w stawce okazały się zespoły Motoru II Grochowce oraz Łęgu Łowce, sięgając po awans do A klasy. Drużyna z Zadąbrowia zakończyła sezon na końcu tabeli.

W przemyskiej A klasie po awans do klasy okręgowej sięgnęła Sanoczanka Święte. Drużyna z Walawy, w swoim pierwszym sezonie w A klasie, zakończyła rozgrywki na wysokim 5. miejscu w tabeli. Pozostała dwójka z gminy Orły dość szczęśliwie uratowała się przed spadkiem.

Szczebel wyżej, w klasie okręgowej historycznej rzeczy dokonali Biało-Czerwoni Kaszyce. Wygrali całe rozgrywki i sięgnęli po awans do V ligi (5. poziom w kraju). "Jesienią 1995 roku w rozgrywkach przemyskiej klasy okręgowej uplasowali się na dziewiątym miejscu - do lidera Syrenki Roźwienica mieli straty 11 punktów, wicelider z Mirocina wyprzedzał ich o 10 punktów i mało kto w Kaszycach wierzył, że ich pupile awansują do V ligi. A jednak - po szaleńczej pogoni w górę tabeli, na finiszu rozgrywek, zdołali prześcignąć jednego z pretendentów do awansu. Miejsce w V lidze musiał im ustąpić Mirocin." (ŻP)

Ostatnie spotkanie

LKS Wesoła ZadąbrowieFort Jaksmanice
LKS Wesoła Zadąbrowie 2:3 Fort Jaksmanice
2018-06-16, 17:00:00
B klasa - 22 kolejka
    relacja »
oceny zawodników »

Reklama

Wyniki

Ostatnia kolejka 22
LKS Wesoła Zadąbrowie 2:3 Fort Jaksmanice
Rada Orzechowce 5:0 Jawor Nehrybka
Żurawianka Żurawica 3:2 LKS Niziny
Błyskawica Łuczyce 3:1 Cresovia Kalników
Unia Fredropol 4:1 Gwiazda Maćkowice
Leśnik Bircza 6:2 Czarni Bolestraszyce

Statystyki drużyny