Brak aktywnych ankiet.

Aktualności

Podsumowanie rundy jesiennej

• autor: WESOLAZADABROWIE, 2014-11-30 15:00

16. listopada Wesoła Zadąbrowie zakończyła najtrudniejszą dla siebie rundę jesienną w ostatnich latach. Po spadku z ligi okręgowej musieliśmy zmierzyć się z kryzysem kadrowym, mentalnym i finansowym. Wielu zastanawiało się, czy Wesoła podzieli los drużyn spadających z ligi okręgowej i upadnie jeszcze niżej. Wielu liczyło także na szansę srogiego rewanżu na Wesołej za wysokie porażki przed dwoma laty. Tragiczną sytuację w klubie ratować miała nawet fuzja z równie niedysponowanym GKS-em w Orłach. Ostatecznie Wesoła samodzielnie przystąpiła do rozgrywek. Z czasem poradziła sobie z głównymi problemami, kończąc rundę jesienną na wysokim 3. miejscu. Więcej w rozwinięciu.

Runda jesienna na dobre ruszyła już na początku lipca. To wtedy wznowiono rozmowy na temat połączenia sił z Gminnym Klubem Sportowym. Do porozumienia jednak nie doszło. Stanowisko trenera GKS-u objął z kolei nasz wieloletni kapitan Robert Tyrawski. Okres wypożyczenia w naszym klubie zakończył Daniel Nykiel i również dołączył do GKS-u. Dwa tygodnie przed startem sezonu na dobre ruszyliśmy z przygotowaniami. Tragiczna sytuacja kadrowa z tygodnia na tydzień ulegała poprawie. Z drużyną pozostali niemal wszyscy zawodnicy występujący w poprzednim sezonie. Grającym trenerem po raz kolejny został Rafał Wach. Do drużyny dołączyli również kolejni przedstawiciele Walawy - Kamil Łoś oraz Radosław Jaroch. Po 1,5-rocznej przerwie do zespołu wrócił Maciej Karaś. Pierwszy sezon w seniorach rozpoczął także Sebastian Gerczak. W 7. kolejce spotkań 18. osobową kadrę Wesołej uzupełnił, wracający do drużyny, Bartłomiej Jaroch. Początkowo z całą grupą trenowali juniorzy przed 16. rokiem życia (z czasem przeniesieni zostali do juniorów Walawianki Walawa). Zespół wrócił tym samym do treningów po dłuższej przerwie (drużyna nie trenowała od początku maja). Przed startem sezonu zdążyliśmy rozegrać jeszcze 2 mecze sparingowe (7:2 Niziny, 2:1 Duńkowice). Krótkie przygotowania i długa przerwa w treningach przełożyły się na pierwszych wynikach w lidze. O ile problemu nie było w pierwszym spotkaniu z Batyczami, tak w kolejnych 5. zakończonych remisami problem był już widoczny. Drużyna traciła cenne punkty w końcówkach spotkań (Huwniki 88', Orły 97', Krówniki 75', Hureczko 93'), lądując na 10. miejscu w ligowej tabeli. Cieszyć mogła jedynie frekwencja zawodników na meczach (najlepsza - 17 zawodników w meczach z Orłami i Torkami, najsłabsza - 13 zawodników z Krównikami i Hureczkiem) i na treningach (średnio 12. zawodników trenowało przynajmniej raz w tygodniu). Z czasem przełożyło się to także na lepszych wynikach. Przed meczem z Kaszycami do drużyny dołączył, wspomniany wyżej, Bartłomiej Jaroch. Posunięcie to załatało dziurę w środku pola po Tyrawskim i umożliwiło przesunięcie Demskiego do linii ataku. W kolejnych meczach drużyna wygrywała dość pewnie i tylko z Żurawicą (po bardzo dobrej pierwszej połowie) poniosła porażkę. Po 12. kolejce i wysokim zwycięstwie z Fredropolem umocniliśmy się w ligowej czołówce, tracąc 2 punkty do liderującego Fenixa. W tym czasie frekwencja zawodników na treningach zaczęła nieznacznie spadać (średnio 10. zawodników trenowało przynajmniej raz w tygodniu). Frekwencja na meczach w dalszym ciągu była zadowalająca (najlepsza z Ujkowicami - 18 zawodników, najsłabsza z Kaszycami - 12 zawodników). W 13. kolejce nie sprostaliśmy w bezpośrednim pojedynku liderowi z Leszna (choć graliśmy bez 4 podstawowych zawodników), a tydzień później po najsłabszym meczu w rundzie przegraliśmy u siebie z Jaksmanicami. W tym czasie, po za wtorkowym treningiem na stadionie (czasami bardzo niska frekwencja), drużyna trenowała również na orliku w Kaszycach. W ostatnim jesiennym meczu w Medyce nasza drużyna wywalczyła 3. miejsce w ligowej tabeli, rehabilitując się na wcześniejszą porażkę. W 15. meczach zdobyliśmy 26 punktów (6 pkt. straty do lidera), zapisując na swoim koncie 7 zwycięstw, 5 remisów i 3 porażki. Najlepszymi strzelcami zespołu byli: Konrad Demski - 15 bramek (1,4/mecz) oraz Kamil Hołub (0,9/mecz). Najwięcej asyst zanotowali: Rafał Wach - 8, Kamil Hołub - 7, Bartłomiej Jaroch - 5. We wszystkich spotkaniach wystąpili: Jacek Mazur, Patryk Dybisz i Kamil Hołub. Jeśli chodzi o rozegrane minuty najczęściej graliśmy w ustawieniu: Mazur - Łoś, Słowik, Andrejko, Jaroch R. (niewiele mniej: Chmiel, Zięba) - Sobol, Wach, Dybisz, Jaroch B. (niewiele mniej Prymaszko) - Hołub, Demski.

Tradycyjnie apetyty części kibiców w Zadąbrowiu wzrosły w miarę jedzenia. Rozpoczęto liczenie utraconych punktów i śledzenie strat do liderów. Wesoła posiada wszak mniejszą stratę niż po jesieni sezonu 2012/13 (7. punktów do Krównik), którą udało się odrobić z nawiązką 5. punktów. Pamiętać należy jedynie, jak szybko po sukcesie może przyjść porażka.