Wesoła - Grom Wyszatyce 3:1 (02.05.10) kl.B

Podsumowanie sezonu - seniorzy

• autor: WESOLAZADABROWIE, 2015-06-26 22:28

W ubiegłym tygodniu Wesoła Zadąbrowie zakończyła zmagania w przemyskiej klasie A w sezonie 2014/15. Podopieczni Rafała Wacha, z dorobkiem 54. punktów, uplasowali się na 4. miejscu w tabeli, ustępując jedynie ekipom z Medyki (55 pkt.), Krównik (56 pkt.) i mistrzowi rozgrywek - Fenixowi Leszno (69 pkt.). Wesoła  pozostała również najwyżej sklasyfikowaną drużyną z gminy Orły, wyprzedzając o 12 pkt. GKS Orły i o 18 pkt. Biało-Czerwonych Kaszyce. Ci ostatni z trudem uniknęli spadku do B klasy, co nie udało się drużynom z Jaksmanic, Żurawicy i Nehrybki. Rok po spadku z okręgówki drużyna z Zadąbrowia wróciła na właściwą ścieżkę, strzelając najwięcej bramek w lidze i dostarczając wielu emocji swoim kibicom. Więcej w rozwinięciu.

Przed rokiem nastroje w Zadąbrowiu były jednak zupełnie inne. Tuż po spadku z ligi okręgowej drużyna z Zadąbrowia pogrążyła się w kryzysie. Panującą wówczas sytuację opisywaliśmy w podsumowaniu rundy jesiennej, dostępnym tutaj. Ostatecznie drużyna Wesołej wyszła z całej sytuacji obronną ręką, zajmując jesienią 3. miejsce w tabeli z dorobkiem 26. punktów. W przerwie zimowej z drużyną pożegnała się czwórka zawodników: Bartłomiej Jaroch (wypożyczenie do Polonii Przemyśl), Arkadiusz Sobol (wyjazd zagraniczny), Dominik Prymaszko (kontuzja) i Maciej Karaś (nie wznowił treningów). W ich miejsce sprowadzono do klubu Pawła Łuca (Wisznia Nienowice), Jacka Łuca (Wisznia Nienowice - wypożyczenie) oraz Włodzimierza Frantyka (Metalist Charków U18). W trakcie zimowych przygotowań drużyna Wesołej rozegrała 5 meczów sparingowych: Bolestraszyce 3:5, Grochowce 0:4, Duńkowice 7:3, Laszki 1:4, Sośnica 5:0. Część kibiców po słabych wynikach tradycyjnie już zwątpiła w drużynę. Ta jednak obroniła się wynikami w rundzie wiosennej, sięgając po 28 punktów, poprawiając tym samym wynik z jesieni. Były jednak i momenty słabsze, w których Wesoła zawiodła na całej linii, jak choćby w przegranych derbach z GKS-em 0:4 czy Kaszycami 0:3. Drużyna nie popisała się również w ważnych meczach na własnym boisku, przegrywając z Lesznem 0:2 i Torkami 1:2. Więcej było jednak spotkań w których sięgaliśmy po komplet punktów. W 9. takich meczach na wiosnę pokonaliśmy: Batycze 3:1, Huwniki 2:0, Hureczko 2:0, Nehrybkę 4:3, Żurawicę 4:1, Ujkowice 3:2, Fredropol 4:2, Jaksmanice 7:0 i Medykę 4:0. Wesoła była również najbardziej skuteczną drużyną w lidze, strzelając w całym sezonie 73 bramki. Królem strzelców A klasy z 29. trafieniami został Kamil Hołub. Grono najlepszych strzelców Wesołej uzupełnili: Konrad Demski (19 goli), Włodzimierz Frantyk (9 goli) i Rafał Wach (6 goli). Najwięcej asyst zanotowali z kolei: Wach (15), Hołub (14) i Demski (6). W rundzie wiosennej naszą drużynę reprezentowało 17. zawodników. Kompletną kadrą dysponowano jednak tylko w pierwszym meczu w Batyczach. Dobra frekwencją cieszyły się również spotkania z Hureczkiem (16 osób), Huwnikami, GKS-em czy Torkami (po 15 os.). Słabo pod tym względem wyglądały z kolei mecze z Dubieckiem, Medyką (po 11 os.) czy Nehrybką (12 os.). We wszystkich spotkaniach tego sezonu wystąpił jedynie Jacek Mazur, a jeden mecz opuścili Kamil Hołub i Kamil Łoś. Zdecydowanie słabiej wyglądała frekwencja na treningach, zwłaszcza od połowy rundy, na których często pojawiali się tylko nieliczni. Zakończony sezon zaliczyć należy jednak do udanych. Czwarte miejsce w A klasie, obok sukcesu sprzed dwóch lat, jest najlepszym wynikiem w historii naszego klubu.

autor: Kibic161 2015-06-27 19:51:50

Profil Kibic161 w Futbolowo I tak ma być ! Powodzenia w Dalszych Zmaganiach na Jesień Kibic !