Puchar Wójta 18.07.04; 50-lecie klubu

Podsumowanie sezonu 2016/17 - seniorzy

• autor: WESOLAZADABROWIE, 2017-07-29 11:35

W dniu 18 czerwca Wesoła Zadąbrowie zakończyła zmagania w przemyskiej A klasie w sezonie 2016/17. Podopieczni Janusza Trojnara z dorobkiem 31 punktów zajęli 14 miejsce w tabeli. Trzecie miejsce od końca, przy spadku Fenixa Leszno z okręgówki, oznacza spadek Wesołej do B klasy. Strata do kolejnych drużyn: Wiaru Huwniki, LKS Ujkowice, Orła Torki wyniosła 5 punktów. W 30 meczach zanotowaliśmy 8 zwycięstw, 7 remisów i 15 porażek. Na własnym stadionie zanotowaliśmy 6 zwycięstw, 3 remisy i 6 porażek. W meczach wyjazdowych zwyciężyliśmy 2-krotnie przy 4 remisach i 9 porażkach. We wszystkich spotkaniach nasze barwy reprezentowało łącznie 31 zawodników. Zapraszamy na nieco spóźnione podsumowanie sezonu.

Wesoła zakończyła rundę jesienną na przedostatnim miejscu z dorobkiem 8 punktów, tracąc 1 punkt do Unii Fredropol, 5 pkt. do Orła Torki i 9 pkt. do Gromu Wyszatyce (podsumowanie rundy jesiennej). Pod koniec listopada w siedzibie klubu wybrano nowy zarząd, na czele którego stanął Wiesław Sait. Nowym trenerem Wesołej został Janusz Trojnar, któremu powierzono trudne zadanie utrzymania drużyny w przemyskiej A klasie. Do drużyny dołączyli: Rafał Niemczak, Mateusz Zagulak, Łukasz Przybyszek, Michał Kaczmarski, Michał Świrk, Marek Trojnar i Kamil Łoś (powrót z zagranicy). Drużynę Wesołej opuścili z kolei: Damian Noga (Fort Jaksmanice), Tomasz Kiełtyka (GKS Orly) i Włodzimierz Frantyk (wyjazd). W trakcie sezonu drużynę opuścił Mateusz Słowik (Strażak Sośnica). Treningów nie wznowili: Kamil Majcher, Lucjan Bachurski i Łukasz Delikat. Przed startem rundy wiosennej nasza drużyna rozegrała 6 meczów sparingowych: Orły (5:4), Dachnów (4:1), Tuchla (2:3 i 5:3), Dobkowice (1:3), Młyny (9:0). W pierwszym spotkaniu rundy rewanżowej drużyna Wesołej (z kadrą 11 zawodników) zaprezentowała się podobnie jak w rundzie jesiennej, przegrywając pojedynek z wiceliderem z Przemyśla aż 1:4 (8 porażka z rzędu w lidze, licząc spotkania jesienne). W kolejnych spotkaniach trener mógł liczyć na większą grupę zawodników, co przełożyło się na serię 6 meczów bez porażki. W 17 kolejce po najlepszym spotkaniu w sezonie pokonaliśmy na wyjeździe Wiar Huwniki 3:0. W kolejnych dwóch spotkaniach nie wykorzystaliśmy szansy na odrobienie punktowych strat, remisując z rywalem w walce o utrzymanie Gromem Wyszatyce 1:1 i ostatnią w tabeli Nehrybką 2:2. W 20 kolejce Wesoła wygrała na własnym stadionie z Ujkowicami 3:0, dzięki czemu wyprzedziła w ligowej tabeli Unię Fredropol, zbliżając się do Gromu Wyszatyce i dołującego LKS-u Nakło na 6 punktów. Tydzień później po raz kolejny nie potrafiliśmy pokonać zespołu z dołu tabeli, remisując szczęśliwie we Fredropolu 2:2. W ostatnią niedzielę kwietnia Wesoła pokonała na własnym stadionie Tęczę Kosienice, zbliżając się do zajmującej bezpieczną pozycję drużyny z Nakła na zaledwie 2 oczka. Niepowtarzalna szansa na wyjście ze strefy spadkowej przekreślona została już tydzień później w bezpośrednim starciu w Nakle. Drużyna Wesołej przegrała 0:1, oddalając się od bezpiecznej strefy na 5 punktów. W 24 kolejce nasza drużyna po niezłym meczu przegrała w meczu derbowym z liderem tabeli - Biało-Czerwonymi Kaszyce 2:3, utrzymując dystans 5 pkt. do 13 pozycji. Niespodziewanie straty te zmniejszyła tydzień później, zwyciężając na boisku w Krównikach. Remis w 26 kolejce z czołową drużyną tabeli - LKS Batycze, zwiększył te straty do 4 punktów (zwycięstwo Nakła w Huwnikach). Nadzieje na utrzymanie podtrzymywane były w kolejnych meczach: 0:0 w Torkach, 3:2 z Medyką i derbowym zwycięstwie z Orłami 1:0. W ostatniej kolejce (przy stracie 2 punktów) Wesoła musiała wygrać w Dubiecku, licząc na porażkę Orła Torki w Huwnikach. Tak się jednak nie stało. Wesoła przegrała 1:2, a Torki zwyciężyły 3:2. Nasza drużyna w 15 spotkaniach rundy wiosennej zgromadziła 23 punkty (przy 8 jesienią), strzelając 23 bramki (12 więcej niż jesienią) i tracąc 19 (38 mniej niż jesienią). Taki wynik, biorąc pod uwagę tylko rundę wiosenną, uplasowałby Wesołą na 9 miejscu w tabeli (co ciekawe wiosną 2016 r. także zgromadziliśmy 23 pkt. dające 9 miejsce na wiosnę). Najwięcej bramek dla naszego zespołu strzelili: Hubert Mrozek i Paweł Trojnar (po 10 bramek) oraz Mateusz Zagulak (4 gole). Najwięcej występów w sezonie zanotowali: Łukasz Karuś (27), Bartłomiej Zacharuś i Hubert Mrozek (po 26) i Piotr Baran (23). Wesoła zanotowała niezły wynik w rundzie wiosennej, który przy tragicznej postawie jesienią nie pozwolił na utrzymanie. Sprawę utrzymania w lidze skomplikowały także słabe wyniki na wiosnę w spotkaniach z bezpośrednimi rywalami, w tym remisy z Wyszatycami, Nehrybką, Fredropolem i Torkami, czy porażka w kluczowym momencie sezonu z Nakłem 0:1. Nasza drużyna po czterech sezonach w przemyskiej A klasie i roku spędzonym w lidze okręgowej ponownie zagra w najniższej klasie rozgrywkowej.