Płomień Morawsko - Wesoła 5:3 (29.09.13) V liga

1. kolejka: Wesoła - LKS Niziny 4:2

• autor: WESOLAZADABROWIE, 2018-08-26 16:29

W niedzielę, 26 sierpnia Wesoła Zadąbrowie pokonała w pierwszym meczu nowego sezonu drużynę LKS-u Niziny 4:2. Bramki dla naszego zespołu strzelali: Patryk Gancarz (3'), Krzysztof Świszcz (8', 32') oraz Piotr Baran (84' karny). Pierwsze spotkanie w barwach Wesołej zanotowali Bartłomiej Mirek i Dawid Kuna. Do składu po półrocznej przerwie powrócił Adrian Tymoczko. Więcej w rozwinięciu (dodano film i zdjęcia).

Spotkanie lepiej rozpoczęła drużyna Wesołej, która już po 8 minutach prowadziła dwoma bramkami. W 3 minucie akcję Macieja Świszcza zamknął Patryk Gancarz, pakując piłkę do pustej bramki. Pięć minut później przyblokowany strzał Dawida Kuny trafił pod nogi Krzysztofa Świszcza, który również umieścił piłkę w bramce. Łatwy początek spotkania uśpił czujność Wesołej, co w 13 minucie wykorzystał zawodnik z Nizin strzelając kontaktową bramkę z dystansu. Od tego momentu gracze z Nizin osiągnęli znaczną przewagę, co udokumentowali już w 23 minucie. Dośrodkowanie z lewej strony boiska wykorzystał kapitan zespołu z Nizin - Pelc, strzelając głową do bramki Wesołej. Goście próbowali pójść za ciosem, łatwo przedostając się w okolice naszej bramki. W 25 minucie indywidualną akcją popisał się obrońca Nizin, podając do Antonika, który uderzył niecelnie obok bramki Majchera. W 32 minucie, nasi zawodnicy ponownie zagrozili bramce rywala. Po akcji Bartłomieja Mirka groźny strzał na bramkę oddał Krzysztof Świszcz. Świetną obroną popisał się bramkarz gości, odbijając piłkę za końcową linię. Rzut rożny wykonywany przez Kunę, wykorzystał K. Świszcz, wyprowadzając Wesołą na jednobramkowe prowadzenie. Kilka minut później drużyna z Nizin, za sprawą swojego kapitana, dwukrotnie zagroziła naszej bramce. Najpierw po uderzeniu z dystansu, a następnie w zamieszaniu po rzucie rożnym. Pięć minut przed przerwą, zawodnicy Wesołej także próbowali strzelać z dystansu. Kolejne próby Bartłomieja Mirka i Patryka Gancarza wędrowały jednak obok prawego słupka bramki. Początek drugiej części spotkania nie był już tak ciekawy. W 55 minucie na strzał z dystansu zdecydował się Wojtowicz, trafiając w środek bramki, z czym nie miał problemów bramkarz gości. Pięć minut później więcej problemów bramkarzowi przysporzył Mirek, uderzając mocno z rzutu wolnego. W końcówce spotkania gracze z Nizin odważniej szukali wyrównującej bramki. W 84 minucie nadziali się jednak na kontrę Wesołej, w której po prostopadłym podaniu od Mirka przed szansą stanął Gancarz. Młody napastnik Wesołej przed oddaniem strzału popchnięty został przez obrońcę z Nizin, co zakwalifikowano jako faul w polu karnym. Jedenastkę pewnie wykorzystał Piotr Baran, strzelając pierwszą bramkę w seniorskich występach w Wesołej. W doliczonym czasie gry zawodnicy Wesołej skutecznie powstrzymywali jakiekolwiek akcje gości. W ostatniej akcji meczu przed swoją szansą stanął Kamil Łysik, z czym poradził sobie bramkarz gości. Wesoła zasłużenie sięgnęła po komplet punktów, udanie inaugurując rozgrywki w sezonie 2018/19.

Galeria zdjęć - wesola.futbolowo.pl

Galeria zdjęć - samba.tv

autor: ~Kibic 2018-08-27 00:28:48

avatar Gratulacje dla Drużyny za powrót na wyższy poziom gry oraz oraz Pana Admina za równie profesjonalny poziom komentarza.

autor: ~anonim 2018-08-31 08:24:57

avatar Admin owszem gratulacje co do sdamej gry tak słabawo dużo przypadkowości ale to może dla tego że pierwszy mecz .

Autor: Treść:pozostało znaków: