LKS Wesoła Zadąbrowie   Błyskawica Łuczyce
B klasa - 17 kolejka

2018-05-13, 14:00

Czas spotkania: 90 min.

Bramki: Trojnar (6', 40', 59') Chynkaliuk (10', 41', 57'), Świszcz M. (20'), Świszcz K. (70') - Gołębiowski (71')

Błyskawica: Błoński - Cielewicz D., Pawlik (20' Majchrowski J., 50' Barszczak), Turczyński, Mazur, Majchrowski K., Bednarz T., Gołębiowski, Szymański, Bednarz J., Cielewicz K.

W niedzielę 13 maja Wesoła Zadąbrowie pokonała na własnym boisku ostatnią drużynę tabeli - Błyskawicę Łuczyce 8:1. Pierwszą bramkę w meczu obejrzeliśmy już w 6 minucie po dośrodkowaniu Aleksandra Owsiaka z lewej strony boiska i ładnym uderzeniu przy słupku Pawła Trojnara. W 10 minucie było już 2:0. Do długiego podania z obrony doszedł Władysław Chynkaliuk i po wygraniu przebitki z bramkarzem umieścił piłkę w pustej bramce. W kolejnych minutach Wesoła nadal gościła pod bramką gości. W 12 minucie stuprocentowej sytuacji nie wykorzystał Patryk Gancarz, strzelając obok prawego słupka. Chwilę później ten sam zawodnik po dośrodkowaniu Trojnara uprzedzony został przez bramkarza. W 20 minucie ładnym uderzeniem z dystansu popisał się Maciej Świszcz, strzelając trzecią bramkę w meczu. W 24 minucie jedną z nielicznych akcji gości po za polem karnym nieczysto przerwał Łukasz Przybyszek. Strzał gości z rzutu wolnego był jednak za słaby, aby zaskoczyć bramkarza Wesołej. W 34 minucie po zamieszaniu w polu karnym Łuczyc ponownie przed szansą stanął Gancarz, uderzając wprost w bramkarza. Chwilę później minimalnie nad poprzeczką głową uderzał Chynkaliuk. W 40 minucie prostopadłe podanie od Maćka Świszcza pewnie wykorzystał Trojnar, strzelając swoją 25 bramkę w sezonie. Minutę później piątą bramkę dorzucił Chynkaliuk, ustalając wynik do przerwy. Dwie minuty przed przerwą, po rzucie rożnym wykonanym przez Krzysztofa Świszcza przed kolejną szansą stanął Trojnar, ale jego strzał również trafił wprost w bramkarza. Druga część spotkania rozpoczęła się od kolejnych ataków Wesołej. Pięć minut po przerwie, po dośrodkowaniu Dominika Prymaszki z rzutu wolnego i uderzeniu głową Chynkaliuka dobrą interwencją popisał się bramkarz gości. W 52 minucie po błędzie obrońcy oko w oko z bramkarzem stanął Maciek Świszcz, ale jego strzał w środek bramki nie mógł przynieść kolejnego gola. W 57 minucie po podaniu Trojnara ładną akcją z lewej strony boiska popisał się Chynkaliuk. Napastnik z Ukrainy minął bramkarza i z 5 metra wpakował piłkę do bramki. Dwie minuty później, po prostopadłym podaniu od Maćka Świszcza, swojego hattricka skompletował również Trojnar, uderzając przy dalszym słupku. W 65 minucie, po podaniu od Chynkaliuka, najlepszy strzelec Wesołej przegrał przebitkę z bramkarzem, a dobijający piłkę Owsiak uderzył wysoko ponad bramką. W 70 minucie meczu ósmą bramkę dla Wesołej strzelił Krzysztof Świszcz, wykańczając składną akcję Trojnara i M. Świszcza. Minutę później długie podanie gości zaskoczyło naszą obronę, co pewnie wykorzystał napastnik Błyskawicy. W końcówce spotkania na boisku pojawili się młodsi zawodnicy Wesołej, wśród których debiut w seniorskiej drużynie zanotowali 16-letni Kamil Łysik i Piotr Słowik. Wesoła zgodnie z oczekiwaniami kibiców dopisała do swojego konta komplet punktów, dzięki czemu awansowała na 4 miejsce w tabeli.